Zamknij
REKLAMA

Uroczyste obchody Dnia Sołtysa

11:10, 14.05.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W Gminie Siedlce uroczyście obchodzono Dzień Sołtysa. Okolicznościowe spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Strzale. W spotkaniu udział wzięli Sołtysi z terenu Gminy, radni, władze gminy oraz pracownicy samorządowi.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zebranych gości oraz podkreślenia roli sołtysów i ich społecznej działalności na rzecz mieszkańców Gminy Siedlce.

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski wspólnie z Panią Sekretarz Dorotą Dmowską-Paczuską złożył życzenia wszystkim sołtysom, dziękując również za ich codzienną, ciężką pracę na rzecz Gminy. W swoim wystąpieniu zaznaczył jak ogromne znaczenie dla rozwoju Gminy i dobra jej mieszkańców ma praca Sołtysa, bowiem to oni co dzień spotykają się z różnymi problemami mieszkańców. Podziękował za zaangażowanie oraz życzył wytrwałości w realizowaniu zamierzonych planów, podkreślił jak ważna jest współpraca z mieszkańcami Gminy Siedlce.

Życzenia sołtysom złożył również Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Rymuza, gratulując wszystkim którzy zostali wybrani na kolejną kadencję.

Wójt Gminy Siedlce podkreślił, że sukces Gminy Siedlce to przede wszystkim społeczna troska o rozwój lokalny. Wszyscy sołtysi z tej okazji otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki. Podczas spotkania wręczone zostały również nagrody za konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz serwetkę wykonaną podczas warsztatów w świetlicach Gminy Siedlce.

W części artystycznej wystąpiły : Karina Szurek, uczennica SP w Pruszynie oraz Olga Wujkowska, uczennica ZO w Stoku Lackim. Uczennice swoim śpiewem oczarowały zgromadzoną publiczność. Pan wójt Henryk Brodowski podziękował i pogratulował występu zarówno wykonawcom jak i mamom dziewczynek za zaangażowanie w rozwijanie ich pasji i talentu.

Uroczystość zakończyła się zabawą taneczna z zespołem 50+ Elite Song”s oraz Kryters. Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek przygotowany przez KGW z miejscowości Strzała. 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone