Pogoń pewna utrzymania w II lidze

22:45, 24.04.2019 KS Aktualizacja: 23:00, 25.04.2019

Siedleccy piłkarze wygrali 2:1 w Łęcznej. To już trzynasty mecz z rzędu bez porażki.

W przekroju całego spotkania Pogoniści byli zdecydowanie lepszym zespołem. Górnicy długimi fragmentami stanowili tło dla napędzonych ostatnimi sukcesami siedlczan. Na grze drużyny Marcina Prasoła nie odbiły się osłabienia. W kadrze na mecz w Łęcznej zabrakło kontuzjowanych Damiana Mosiejki (zapewne nie zagra już w tym sezonie) oraz Adama Mójty (ma wrócić na spotkanie z Siarką).

Wszystkie bramki w Łęcznej padły po rzutach rożnych. W pierwszej połowie siedlczanie bili je seryjnie. Raz Bartosz Wiktoruk (opuścił boisko w przerwie z powodu urazu), raz Bartłomiej Olszewski. Lepiej radził sobie ten drugi. To właśnie on zanotował asystę przy nieco przypadkowym golu Macieja Wichtowskiego. Po stronie Górnika najlepsze okazje stworzyli sobie Dawid Dzięgielewski oraz Bartosz Mroczek.

W drugiej połowie siedlczanie grali swoje. W 70 minucie Pogoń została nagrodzona za realizowanie swoich założeń. Z rzutu rożnego centrował Olszewski, a celną główką popisał się rezerwowy Tomasz Margol. W ostatnim kwadransie bezbarwny do tej pory Górnik wziął się do roboty. Dzięgielewski był nieskuteczny, ale i tak udało się zdobyć gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Donatas Nakrosius celnie główkował po wrzutce Adriana Łuszkiewicza.

Pogoń jest już pewna utrzymania. Ruch, Rozwój i ROW już nie dogonią siedlczan, zaś Olimpia Elbląg zagra z Gryfem w najbliższej kolejce, co oznacza stratę punktów jednej z drużyn lub obu.

W niedzielę 28 kwietnia o 17:00 Pogoń zagra w Tarnobrzegu z Siarką.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)

Bramki: Nakrosius 90 - Wichtowski 22, Margol 70

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski - 17. Mateusz Bochnak (88, 15. Paweł Łydkowski), 16. Bartosz Wiktoruk (46, 27. Kacper Szymankiewicz), 21. Piotr Marciniec, 18. Andrzej Rybski (61, 8. Tomasz Margol), 11. Dariusz Brągiel (78, 24. Sebastian Pociecha) - 9. Kamil Walków