Zamknij
REKLAMA

Fałszywe ubrania w Mińsku Mazowieckim

15:55, 25.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli w jednym z mieszkań w Mińsku Mazowieckim koszule, galanterię skórzaną oraz inną odzież, z nielegalnie naniesionymi znakami firmowymi znanych marek. Pokrzywdzone firmy wstępnie oceniły powstałe straty na kwotę ponad 43 tysięcy złotych. Właściciel ubrań usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Przyznał się do czynu.

Funkcjonariusze z wydziału do wali z przestępczością gospodarczą i korupcja mińskiej komendy,  uzyskali informacje, że w jednym z mieszkań w Mińsku Mazowieckim, 41-letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości ubrań z podrobionymi znakami firmowymi. Informacje wskazywały, że może on tą odzież wprowadzać do obrotu.

Policjanci pojechali do wytypowanego mieszkania gdzie przeprowadzili przeszukanie. Na miejscu odnaleźli znaczne ilości ubrań w postaci koszul i galanterii skórzanej. Ubrania miały nielegalnie naniesione znaki firmowe znanych marek. Kontrabanda została zabezpieczona.

Przedsiębiorstwa, których znaki firmowe zostały użyte, wstępnie oszacowały powstałe straty na kwotę ponad 43 tysięcy złotych.

W piątek, mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. 41-latek przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. Został także zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania. "Podróbki" uległy przepadkowi.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone