Zamknij
REKLAMA

Dzień otwarty w KMP w Siedlcach

19:22, 21.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W pierwszy dzień wiosny, obchodzony przez młodzież szkolną jako "Dzień Wagarowicza" Komenda Miejska Policji w Siedlcach zorganizowała tzw. dzień otwarty w naszej jednostce.

Tradycyjnie wiosenne święto traktowane jest często przez młodzież jako święto wolności i radości – co na ogół wiąże się z opuszczaniem przez uczniów zajęć szkolnych. Takie zachowania potencjalnie mogą wywoływać sytuacje niebezpieczne dla zdrowia i życia młodych ludzi. W związku z powyższym prewencyjnie 21 marca prowadzona jest akcja "Wagarowicz”. Wiąże się to ze zwiększoną ilością patroli w przestrzeni miejskiej.

Policjanci umundurowani, ale także nieumundurowani, sprawdzają miejsca grupowania się młodzieży. Ponadto, jako alternatywę dla  tradycyjnego obchodzenia przez uczniów "Dnia Wagarowicza”, zaproponowaliśmy odwiedziny w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach w ramach tzw. dnia otwartego w naszej jednostce. Kilkudziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach skorzystało z naszej propozycji. Zwiedzili budynek siedleckiej komendy, przyjrzeli się codziennej pracy policjantów. Jak zwykle w takich przypadkach największym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone