Zamknij
REKLAMA

Prezentacja szkół branżowych w siedleckich podstawówkach

15:59, 15.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W siedleckich szkołach podstawowych rozpoczęły się spotkania dla uczniów i rodziców klas ósmych oraz trzecich wygasających gimnazjów.

Celem spotkań jest prezentacja szkół branżowych które funkcjonują w Siedlcach poprzez prezentację kierunków kształcenia zarówno w zakresie teoretycznym jak i praktycznym. Uczniowie stojący przed wyborem swojej drogi po szkole podstawowej i gimnazjum wraz z rodzicami mogą dowiedzieć się bezpośrednio od zaproszonych dyrektorów szkół średnich jak wygląda praktyczna nauka zawodu, jaki wachlarz możliwości daje siedleckie szkolnictwo branżowe oraz jakie szanse na zatrudnienie mają absolwenci prezentowanych szkół.

Bogata oferta szkolnictwa zawodowego i technicznego daje możliwość zdobycia wykształcenia, które pozwoli na szybsze usamodzielnienie się, ale też na podjęcie w przyszłości studiów wyższych. W spotkaniach biorą także udział przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, którzy we współpracy z siedleckimi szkołami gwarantują praktyczną naukę zawodu, a w przyszłości miejsca pracy. Siedleckie Zespoły Szkół Ponadpodstawowych prezentują zróżnicowaną i bardzo atrakcyjną ofertę kształcenia. Doskonale wyposażone pracownie jak również patronaty nad klasami m.in. takich firm jak: PGE, Stadler, Intercity, Brofaktura, Bozamet pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności na najwyższym poziomie. Absolwenci tych szkół z powodzeniem kontynuują kształcenie na uczelniach wyższych jak i znajdują zatrudnienie w renomowanych firmach w regionie i na terenie całego kraju. Warto dodać, że atrakcyjne wynagrodzenie wykwalifikowanych specjalistów daje młodym fachowcom poczucie stabilności i udany start w karierze zawodowej. Udział w spotkaniach potwierdzili również żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, którzy przedstawiają ofertę zatrudnienia absolwentów siedleckich szkół, przeszkolenie, a także stabilizację zawodową w wojsku.

Pomysłodawcą spotkań jest Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, a koordynatorem Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce Sławomir Kurpiewski.

Spotkania odbyły się już w dwóch szkołach. Oto terminy kolejnych, początek wszystkich o 17:00:

Szkoła Podstawowa nr 4 ul. 10 Lutego 18 - 25 marca

Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Gen. Orlicz-Dreszera 3 - 15 marca

Szkoła Podstawowa nr 6 ul. Sienkiewicza 49 - 18 marca

Szkoła Podstawowa nr 7 ul. Starowiejska 23 - 19 marca

Szkoła Podstawowa nr 8 ul. Pescantina 2 - 20 marca

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Graniczna 1 - 1 kwietnia

Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Mazurska 10 - 2 kwietnia

Szkoła Podstawowa nr 11 ul. Wiśniowa 5 - 3 kwietnia

Szkoła Podstawowa nr 12 ul. Unitów Podlaskich 16 - 4 kwietnia

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone