Zamknij

W gminie już robią Palmy Wielkanocne

17:42, 13.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Dopiero rozpoczął się Wielki Post, a u nas, w gminie Siedlce powoli zaczyna być czuć zbliżające się święta. Przygotowujemy się do poprzedzającej Wielkanoc Niedzieli Palmowej, której nie potrafimy sobie wyobrazić bez Palmy.

Nasza ekspertka od tworzenia Palm tradycyjną ludową metodą - Maria Woźniak z Wołyńców - jest znaną z wyrobu przepięknych palm z kolorowych kwiatów, wykonanych z bibuły. Teraz jej sekretną metodę przygotowania Wielkanocnej Palmy może poznać każdy mieszkaniec gminy Siedlce. 
Po to właśnie 12 marca w Świetlicy w Nowym Opolu spotkali się opiekunowie wszystkich świetlic. Maria Woźniak krok po kroku uczyła ich jak przygotować palmę wielkanocną z kolorowej bibuły. Po dzisiejszym spotkaniu każdy uczestnik jest gotowy, by tą wiedzą podzielić się z mieszkańcami. Terminy warsztatów zostały już zaplanowane. Znajdziecie je na plakacie.

Już dziś zapraszamy do marcowego dziergania serwetek metodą, jakiej używały nasze babcie. W kwietniu serwetki przydadzą się Wam do wielkanocnych koszyczków. Na wspólne dzierganie zaprasza BP w Stoku Lackim oraz filie biblioteczne.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone