Zamknij
REKLAMA

Półkoloniści w komisariacie w Stanisławowie

09:49, 08.02.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa, przyjęli we wtorek uczestników zimowych półkolonii, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Dzieciaki zapoznały się z pracą policjanta, dowiedziały się również jak bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii.

Uczestników wycieczki przywitał zastępca komisariatu policji w Stanisławowie podkomisarz Paweł Chłopik. Towarzyszyli mu dzielnicowy oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego. Policjanci oprowadzili młodzież po komisariacie i zapoznali z funkcjonowaniem jednostki. Opowiedzieli także o pracy policjanta, przytaczając kilka ciekawych policyjnych historii, których celem było uzmysłowienie dzieciom jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem  oraz jakie mogą być konsekwencje prawne za popełnione przestępstwa.

W dalszej części wizyty, młodzież zebrała się w sali odpraw, gdzie dzielnicowy i policjant kryminalny przeprowadzili pogadankę związaną z bezpieczeństwem podczas trwających właśnie zimowych ferii.

Poruszone zostały takie kwestie jak zagrożenia jakie niesie ze sobą korzystanie z tzw. „dzikich” lodowisk, przestrzegali przed organizowaniem na drogach publicznych kuligów polegających na podczepianiu do pojazdów sanek, i niebezpieczeństwach z tym związanych. Przekazali również aby nie urządzać sobie zabaw polegających na rzucaniu śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie działanie może wywołać nieprzewidziane reakcje kierowcy i doprowadzić do wypadku.

Wizyta w komisariacie na pewno uatrakcyjniła dzieciom zimowy wypoczynek, ponadto mamy nadzieję, że przekazane przez policjantów rady i zalecenia przełożą się na bezpiecznie spędzone ferie.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone