Zamknij
REKLAMA

Pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego

14:19, 04.02.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek 31 stycznia, policjanci mińskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując osobowym Volkswagenem Golfem spowodował dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia.

Zatrzymanie było możliwe dzięki pomocy policjanta z Zespołu Nieletnich, który jadąc na służbę zauważył jedno ze zdarzeń i ruszył za uciekającym Volkswagenem, przekazując jednocześnie swoim kolegom informacje o trasie ucieczki.
Mundurowi zatrzymali mężczyznę na posesji w gminie Mińsk Mazowiecki. Od 62-latka policjanci czuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło, że w organizmie mężczyzny znajdują się 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego trafił do policyjnej celi.

Policjanci ustalili, że nietrzeźwy 62-latek najpierw na trasie nr „50” w Zamieniu uderzył w ciężarówkę TIR, po czym odjechał. Po chwili kolejny raz nie opanował pojazdu i  wjechał w bramę jednej z posesji w miejscowości Zamienie. To zdarzenie zauważył funkcjonariusz zespołu nieletnich, który jechał właśnie na służbę. Kierujący Golfem chcąc uniknąć odpowiedzialności zaczął odjeżdżać. Policjant ruszył za tym pojazdem, jednocześnie przekazał informację o zdarzeniu dzielnicowym. Na bieżąco informował ich o trasie ucieczki.

Kiedy 62-latek wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenie pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze. Ma obowiązek odbycia prac społecznych, oraz wpłaty 6 tys. zł. na fundusz pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. Przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł kierować pojazdami.

Mężczyzna odpowie jeszcze za kolizje drogowe i powstałe na ich skutek straty finansowe.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone