Zamknij
REKLAMA

Uroczyste przekazanie czterech radiowozów

09:39, 11.01.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki wsparciu władz samorządowych i pozyskanym środkom finansowym udało się zakupić 4 nowe radiowozy, które wykorzystywane będą przez mińskich policjantów w ich codziennej służbie dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mińskiego. Dzisiaj na dziedzińcu komendy w obecności kierownictwa mińskiej policji, kadry kierowniczej, starosty mińskiego, wójtów i przedstawicieli gmin odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków i poświęcenie nowych radiowozów dokonane przez kapelana policjantów księdza Jerzego Daneckiego.

Przychylność władz powiatowych, miejskich i gminnych towarzyszy nam już od lat. To dzięki zrozumieniu potrzeb policjantów, każdego roku otrzymujemy od samorządów wsparcie w postaci przekazania środków finansowych na zakup niezbędnego wyposażenia. Pod koniec ubiegłego  roku mińska komenda kupiła trzy nowoczesne Volkswageny T6.

Na ich zakup złożyły się ze środków budżetowych władze powiatu mińskiego, miasta Mińsk Mazowiecki, miasta i gminy Kałuszyn, miasta i gminy Halinów, gminy Latowicz, Jakubowa, Cegłowa, Mrozów, i Dębego Wielkiego. W sumie łączna suma przekazanych środków wyniosła ponad 200 tys. zł. Brakującą kwotę dołożyła komenda główna policji ze środków przeznaczonych na modernizację policji. Furgony będą wykorzystywane przez policjantów na terenie powiatu mińskiego, podczas prowadzonych działań, których celem jest pomoc i zwiększenie poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Kolejnym radiowozem, który wzmocnił flotę ruchu drogowego jest nowoczesna Kia Ceed zakupiona ze środków własnych policji, z tzw. ustawy „modernizacyjnej” za kwotę 60 tys. zł.

Dzisiaj na dziedzińcu mińskiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych radiowozów połączone z ich poświęceniem, dokonanym przez kapelana, księdza Jerzego Daneckiego. Ksiądz Jerzy życzył bezpiecznej i spokojnej służby, a policjantom którzy odebrali kluczyki przekazał  breloczek z wizerunkiem Św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Komendant Rogowski, w swoim przemówieniu podziękował, za okazaną przychylność i przekazanie środków finansowych, które umożliwiły wzbogacenie floty samochodowej komendy o 4 radiowozy. Podkreślił, jak ważny jest sprzęt w policji, bez którego w wielu przypadkach mimo największego zaangażowania policjantów nie udało by się osiągnąć skutecznych działań. Jest on także potrzebny do tego aby móc przeciwdziałać pojawiającym się zagrożeniom. Otrzymane radiowozy pozwolą policjantom pełnić służbę w sposób bezpieczny i komfortowy.

 

KPP w Mińsku Mazowieckim

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone