Zamknij

Pijani mężczyźni holowali się na autostradzie

10:24, 24.09.2018 | N.S/M.Z
Skomentuj

Policjanci wydziału ruchu drogowego, podczas wykonywania czynności związanych z kolizją drogową na obwodnicy Mińska Mazowieckiego, ujawnili, że 25-letni mieszkaniec gminy Dobre kierując osobowym Peugeotem, holował 30-letniego sąsiada z tej samej gminy kierującego Hondą. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Alkomat wskazał około promil alkoholu u każdego z mężczyzn. Usłyszeli zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.
Kilka dni temu policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej zaistniałej na obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Patrol drogówki, który przybył na miejsce zastał osobowego Peugeota, który holował Hondę. Kierujący tymi pojazdami byli nietrzeźwi, obaj mieli około promila alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze ustalili, że jadący obwodnicą Mińska Mazowieckiego 30-letni mieszkaniec gminy Dobre kierując osobową Hondą, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, uszkadzając pojazd. Zadzwonił po pomoc do kolegi, 25-letniego mieszkańca tej samej gminy. Mężczyzna przyjechał osobowym Peugeotem. Po założeniu linki holowniczej, mężczyźni próbowali zholować auta. Niestety stan techniczny uszkodzonej Hondy oraz przyjazd policjantów zapobiegł ich zamiarom.
Mundurowym od samego początku podejrzany wydał się stan kierujących. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia drogówki. 25-latek w organizmie miał 0,86 promila alkoholu, natomiast drugi z mężczyzn dokładnie promil alkoholu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zebrali niezbędne dowody tej sprawy.
Dochodzeniowcy, dzięki zebranemu materiałowi, przedstawili każdemu z mężczyzn zarzut kierowania pojazdem na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Mają obowiązek zapłaty grzywny, wpłaty świadczenia na fundusz pomocy pokrzywdzonym, muszą pokryć koszty postępowania. Podejrzani stracili już prawo jazdy, przez najbliższe 3 lata 25-latek i jego kolega nie będą mogli prowadzić samochodu.

(N.S/M.Z)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone