Zamknij

Kierowca z zakazem, pasażer z amfetaminą

13:53, 31.07.2018 | N.S/M.Z
Skomentuj

Policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli osobowego Peugeota. Okazało się, że kierujący nim mieszkaniec Mińska Mazowieckiego posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim. Podczas dalszej kontroli, u pasażera znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy.
W piątkowe popołudnie, w Mińsku Mazowieckim na ul. Sosnowej, policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli osobowego Peugeota. Podczas sprawdzania zgodności danych kierującego z policyjnymi systemami, okazało się, że kierujący 26-latek, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim.
Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się podróżującym Peugeotem osobom. Podczas sprawdzania zawartości odzieży u jednego z pasażerów, w skarpetce znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań. Wykonano sprawdzenie testerem narkotykowym, który wykazał, że mamy do czynienia z amfetaminą.
Obaj mężczyźni odpowiedzą za popełnione czyny. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5, nielegalne posiadanie środków odurzających do lat 3. W przypadku mniejszej wagi, karą grzywny, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
Policjanci apelują, aby nie wsiadać za kierownicę i nie prowadzić pojazdów, mając wyrok sądowy zakazujący tego typu działania. Niestosowanie się do wyroku sądu jest przestępstwem i rodzi poważne problemy prawne.
 

(N.S/M.Z)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone