Zamknij

Znalazła portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 2000 zł, ale nie oddała go na policję

11:25, 17.07.2018 | N.S/KMP Mińsk Maz
Skomentuj

Mińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 43-letnią kobietę, która przywłaszczyła portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 2160 zł. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z galerii handlowych w Mińsku Mazowieckim. Kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia. Przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze. Zwróciła też cała sumę pokrzywdzonej.
Policjanci z mińskiej komendy zostali poinformowani przez mieszkankę Mińska Mazowieckiego o utracie portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 2160 zł. Okoliczności utraty wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa.
Do zdarzenia doszło w jednej z galerii na terenie Mińska Mazowieckiego. Po sprawdzeniu zapisu z kamer monitoringu okazało się, że pokrzywdzona przez roztargnienie pozostawiła portfel na terenie sklepu i oddaliła się. Po chwili inna kobieta, wzięła ten portfel i opuściła galerię.
Funkcjonariusze zaczęli zbierać wszelkie informacje dotyczące zgłoszonej sprawy. W rozwikłanie problemu włączyli się także mińscy kryminalni. W czasie, gdy policjanci prowadzili czynności wykrywcze, do pokrzywdzonej zgłosiła się pewna kobieta, która przyniosła jej dokumenty twierdząc, że je znalazła. O tym fakcie również dowiedzieli się kryminalni, którzy nabrali podejrzeń co do szczerości jej zachowań.
Policjanci wytypowali grupę kobiet, które odpowiadały rysopisowi kobiety z galerii i tej, która „odwiedziła” pokrzywdzoną. Rozpoczęło się sprawdzanie i weryfikowanie posiadanych informacji. W wyniku tych czynności kryminalni ustalili i zatrzymali 43-letnią mieszkankę Mińska Mazowieckiego, która jak potwierdzili, przywłaszczyła sobie portfel, w którym były m.in. pieniądze.
Dzięki zebranym w sprawie ustaleniom oraz zabezpieczonym zapisom z kamer monitoringu, śledczy przedstawili 43-latce zarzut przywłaszczenia. Podejrzana przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała się karze grzywny. Została także zobowiązana do zwrotu przywłaszczonych pieniędzy.

 

(N.S/KMP Mińsk Maz)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone