Zamknij

Pijany zostawił auto i uciekł do domu. Tam schował się w piwnicy

13:03, 09.07.2018 | N.S/KPP Łuków
Skomentuj

Policjanci z Adamowa (powiat łukowski) w piwnicy znaleźli 53-letniego kierowcę. Mężczyzna ukrywając się tam, chciał uniknąć konsekwencji związanej z jazdą w stanie nietrzeźwości. Jego samochód chwilę wcześniej został zatrzymany przez innego kierowcę. Gdy nietrzeźwy 53-latek zorientował się, że kierowca wezwał mundurowych, pozostawił swoje auto i uciekł do domu. Tam odnaleźli go policjanci i przebadali na zawartość alkoholu. Miał ponad 2,5 promila.
Wczoraj w południe dzielnicowi z Adamowa zostali powiadomieni o zatrzymaniu kierującego samochodem marki Seat, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Zgłaszający 59-letni mieszaniec Nałęczowa mówił policjantom, że widząc jadący „wężykiem” samochód osobowy, zajechał mu drogę i po zatrzymaniu auta wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Mundurowi, którzy dojechali we wskazane miejsce, dowiedzieli się od 59-latka, że kiedy zatrzymany przez niego mężczyzna zorientował się, że wezwano policjantów, „wyrwał mu się” i pozostawiając swe auto, uciekł.
Mundurowi z Adamowa sprawdzając okolice zatrzymania samochodu Seat, kierowali się w stronę domu właściciela auta. Tam w budynku gospodarczym, w piwnicy, funkcjonariusze odnaleźli ukrywającego się 53-latka. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wkrótce usłyszy zarzuty i jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz kierowania pojazdami.
Policjanci z Adamowa podziękowali mieszkańcowi Nałęczowa za to, że nie został obojętny na niewłaściwe, a przede wszystkim zagrażającego zdrowiu i życiu zachowanie na drodze.

(N.S/KPP Łuków)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone