Zamknij

Dozór policji wobec 37-latka za znęcanie się nad domownikami

08:26, 30.05.2018 | N.S/KPP Mińsk Maz
Skomentuj

Dzięki zdecydowanej postawie policjantów z komisariatu policji w Mrozach zakończyła się udręka jednej z rodzin w gminie Mrozy. Mundurowi zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który znęcał się nad domownikami. Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Mężczyzna usłyszał nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego lokalu. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
21 maja policjanci z komisariatu policji w  Mrozach zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w gminie Mrozy, gdzie zgłoszono awanturę domową. Na miejscu policjanci ustalili, że jeden z domowników, 37-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę, podczas której wyzywał matkę słowami wulgarnymi, ubliżał jej oraz mieszkającemu wspólnie z nim bratu. Jak rozpoznali sytuację mundurowi, od dłuższego już czasu 37-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką oraz bratem.
Policjanci zatrzymali 37-latka i umieścili w policyjnym areszcie. Rodzinie udzielono pomocy, wdrożono także procedurę Niebieskiej Karty. Podejrzanemu o znęcanie się nad bliskimi przedstawiono zarzut karny z art. 207§1 k.k. Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim do czasu zakończenia postępowania zastosował wobec mężczyzny dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa w komisariacie policji w Mrozach dwa razy w tygodniu, zakaz osobistego kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów. 37-latek musiał także w trybie natychmiastowym opuścić zajmowany wspólnie z rodziną lokal.
Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad bliskimi, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(N.S/KPP Mińsk Maz)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone