Zamknij

49-letni automobilista z trzema promilami i sądowym zakazem kierowania

14:46, 10.04.2018 | N.S/KPP Łuków
REKLAMA
Skomentuj

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 49-latkowi z województwa mazowieckiego, który kierował samochodem marki Volkswagen Passat. W trakcie jazdy pojazd mężczyzny uległ awarii i razem z przechodniem zaczęli spychać go na chodnik. Gdy do uszkodzonego auta podjechali policjanci i zaoferowali swą pomoc, okazało się, że kierowca volkswagena jest nietrzeźwy i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.
W poniedziałkowy wieczór łukowscy policjanci zauważyli znajdujący się na jezdni samochód marki Volkswagen Passat, którego dwaj mężczyźni wpychali na chodnik. Funkcjonariusze zorientowali się, że pojazd uległ awarii i zatrzymali się by udzielić pomocy. Mundurowi dowiedzieli się od jednego z mężczyzn, że idąc chodnikiem, zauważył jadącego po jezdni volkswagena, który w pewnej chwili „zgasł”, a kierujący nie mógł już go uruchomić. Kierowca poprosił pieszego o pomoc w zepchnięciu auta na chodnik. Rozmawiający z mężczyznami mundurowi dowiedzieli się, że auto jechało z Sięciaszki do Karwowa i w trakcie rozmowy poczuli od kierowcy auta woń alkoholu. Po chwili okazało się, że kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma trzyletni sądowy zakaz kierowania pojazdami. 
Gdy 49-latek wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty naruszenia zakazu sądowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

(N.S/KPP Łuków)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone