Bezproblemowe zwycięstwo PGE MKK

09:03, 18.10.2018 KS Aktualizacja: 09:05, 18.10.2018

Podopieczne Teodora Mollova nie miały litości dla Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Siedleckie koszykarki szybko osiągnęły 10-punktową przewagę punktową, co doprowadziło do rozluźnienia w ich szeregach. Po udanej pierwszej kwarcie przyszłą zdecydowanie słabsza druga. Pomimo kilkuminutowego przestoju PGE MKK schodził na przerwę przy prowadzeniu 46:35.

Po przerwie przewaga siedlczanek nie podlegała dyskusji. Trzecia kwarta była popisem drużyny Mollova. Dyscyplina taktyczna, szczelna defensywa oraz skuteczny atak - oto zalety PGE MKK w Ostrowie Wielkopolskim. Ostateczne zwycięstwo w rozmiarze 97:68 nie pozostawia złudzeń, kto był lepszy. - Po pierwszej kwarcie poczuliśmy się zbyt pewnie. W drugiej połowie zdominowaliśmy Ostrovię i zasłużenie wygraliśmy. Dziewczyny robiły co mogły, żeby dobić do 100 punktów, ale zabrakło im jednej akcji. Teraz przed nami seria spotkań z ligową czołówką - powiedział Mollov.

Warto wspomnieć o wyczynie Oksany Mollov, która zdobyła 34 punkty. To najlepszy wynik w bieżącym sezonie EBLK.

W niedzielę 21 października o 18:00 PGE MKK zagra w Gorzowie Wielkopolskim z Eneą.

17.10.18, 18:00 - Ostrów Wielkopolski

EBLK: Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 68:97 (16:27, 19:19, 10:23, 23:28)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 34, 8. Kristi Bellock 22 (11 zbiórek), 30. Rebecca Harris 14 (14 asyst), 42. Samantha Lapszynski 10, 21. Tetiana Jurkewiczus 6, 25. Marta Urbaniak 5, 6. Laura Ikstena 4, 10. Ewa Bacik 2, 7. Jessica Dulęba, 15. Samra Omerbašić