Pucharowa przygoda trwa. Pogoń pokazała charakter!

19:16, 25.09.2018 KS Aktualizacja: 22:22, 25.09.2018

Pogoń Siedlce wygrała 2:1 ze Stalą Mielec i awansowała do 1/16 finału Pucharem Polski.

Pierwsza połowa nie była przesadnie interesująca. Na pierwszy strzał przyszło czekać do 11 minuty, kiedy Sebastian Bergier nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Piotrem Smołuchem. I-ligowiec z Mielca dyktował warunki, a Pogoń nastawiła się na grę z kontry. Stal udokumentowała przewagę w 33 minucie. Ekspogonista Grzegorz Tomasiewicz wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a Grzegorzowi Kuświkowi pozostało tylko dostawienie nogi. Do przerwy było 1:0 dla Stali.

Tuż po przerwie dobre uderzenie z okolic narożnika pola karnego oddał Wrzesiński, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Primel. Po godzinie gry bliski wyrównania był Szymon Przystalski. Defensor Pogoni nie zdołał przeciąć dobrej wrzutki Adama Mójty z rzutu wolnego. W 67 minucie na placu gry zameldował się Adrian Paluchowski, co jednoznacznie wskazywało, że Pogoń chce powalczyć o bramkę wyrównującą. Snajper MKP potrzebował kilku chwil na zaliczenie asysty przy trafieniu Mateusza Bochnaka. W 77 minucie było już 2:1 dla Pogoni! Arkadiusz Górka sfaulował Piotra Marcińca na 18 metrze, a sędzia słusznie odgwizdał rzut wolny. Ze stojącej piłki idealnie przymierzył Mójta i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy! W końcówce Stal przejęła inicjatywę, ale nad jej próbami strzałów lepiej spuścić zasłonę milczenia.

W sobotę 29 września o 15:00 Pogoń zagra w Stargardzie z Błękitnymi.

Pogoń Siedlce – Stal Mielec 2:1 (0:1)

Bramki: Mateusz Bochnak 70, Adam Mójta 77 – Grzegorz Kuświk 33

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 10. Lucas Guedes, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta – 14. Michał Wrzesiński, 11. Piotr Marciniec, 16. Bartosz Wiktoruk (62, 18. Andrzej Rybski), 17. Mateusz Bochnak, 7. Paweł Garyga (46, 20. Kamil Walków) – 29. Patryk Szczepański (67, 87. Adrian Paluchowski)