Minimalna porażka z Widzewem

18:53, 22.09.2018 KS Aktualizacja: 08:23, 23.09.2018

W meczu 11 kolejki II ligi Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z Widzewem Łódź.

Trener Paweł Sikora dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Z jedenastki wypadli Adam Pazio oraz Bartosz Wiktoruk. Na ich miejsce wskoczyli Piotr Marciniec i Szymon Przystalski. W Pogoni zaprezentowali się byli piłkarze Widzewa: Rafał Misztal oraz Andrzej Rybski.

Pierwsza połowa nie była przesadnie ciekawa. Pogoniści mieli problem ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką rywali. Widzew również nie prezentował niczego świadczącego o tym, że jest wiceliderem II ligi. Po 30 minutach łodzianie rozkręcili się. Seryjnie bite rzuty rożne przyniosły efekt w 37 minucie. Radosław Sylwestrzak zgrał głową do Dario Kristo, który pokonał Misztala. Do przerwy było 1:0 dla Widzewa.

W 49 minucie okazji do wyrównania szukał Mateusz Bochnak, jednak jego strzał znacznie stracił na sile po bloku i został wyłapany przez Patryka Wolańskiego. W 57 minucie golkiper Widzewa nastrzelił Adriana Paluchowskiego, ale napastnik Pogoni nie miał jak skorzystać z prezentu. Kilka chwil później doszło do kontrowersyjnej sytuacji w szesnastce gości. Sędzia nie dopatrzył się jednak zagrania ręką. W 68 minucie Widzew powinien prowadzić 2:0. Po wrzutce z rożnego tylko refleks Misztala uchronił Pogoń przed stratą bramki po uderzeniu Filipa Mihaljevicia z głowy. Pogoń odpowiedziała za sprawą niecelnego strzału Sebastiana Pociechy zza narożnika pola karnego. Biało-niebiescy wyraźnie rozkręcali się, ale ich sytuacje pogorszył Bochnak, który został wyrzucony z boiska za faul od tyłu w nogi Konrada Gutowskiego. W 79 minucie Mikołaj Gibas sfaulował Macieja Wichtowskiego we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Strzał Adama Mójty wylądował na poprzeczce. Podłamana i osłabiona Pogoń nie była w stanie doprowadzić do wyrównania.

W przerwie zaprezentowali się piłkarze Pogoni Siedlce z 2005 roku, którzy zdobyli czwarte miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Polski do lat 13..

W sobotę 29 września Pogoń zagra w Stargardzie z Błękitnymi. Początek meczu o 15:00.

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramka: Dario Krišto 37

W 80 minucie Adam Mójta (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego – strzelił w poprzeczkę.

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel – 24. Sebastian Pociecha, 8. Tomasz Margol, 21. Piotr Marciniec (66, 9. Kamil Walków), 18. Andrzej Rybski (61, 6. Adam Mójta), 14. Michał Wrzesiński (63, 24. Sebastian Pociecha) – 87. Adrian Paluchowski