Historyczny wynik Pogoni! Ruch na kolanach

20:49, 20.04.2018 KS Aktualizacja: 08:07, 21.04.2018

Pogoń Siedlce zepsuła 98 urodziny Ruchu Chorzów, wygrywając 6:0 na Cichej. To najwyższa domowa porażka Niebieskich w historii.

Kibice 14-krotnego mistrza Polski długo szykowali się na spotkanie z Pogonią, które zostało zaplanowane na 20 kwietnia. Tego dnia w 1920 roku powstał Ruch, który zapisał piękne karty w historii polskiego futbolu. Pomimo niedawnego spadku z ekstraklasy klub z eRką w herbie nadal cieszy się dużą estymą. W tabeli wszech czasów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej Ruch plasuje się na najniższym stopniu podium.

W pierwszej połowie Pogoniści uzyskali zdecydowana przewagą. Wydawało się, że bramka dla drużyny Dariusza Banasika jest kwestią czasu, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. Najlepszych okazji nie wykorzystał Adrian Paluchowski, który najpierw przestrzelił w sytuacji sam na sam, a następnie główkował ponad poprzeczką.

Druga połowa przejdzie do historii siedleckiej piłki, i nie tylko. Pogoń grała koncertowo i rozbiła Ruch 6:0! W 51 minucie Przemysław Płacheta trafił po indywidualnej akcji. W decydującym momencie przestawił doświadczonego Marcina Kowalczyka, a wykończenie było formalnością. Po godzinie gry Grzegorz Tomasiewicz zdobył gola na 2:0 po trafieniu z wapna. Sędzia podyktował jedenastkę za faul taktyczny Bartłomieja Kulejewskiego na Dominiku Kunie. Defensor Ruchu po tym przewinieniu został odesłany do szatni. W 66 minucie Kun obsłużył Paluchowskiego, który nie mógł pomylić się z kilku metrów. Kilka chwil później Płacheta na raty pokonał Libora Hdrlickę. To nie było koniec strzeleckiego festiwalu! Na kwadrans przed końcem Jarosław Ratajczak trafił zza narożnika pola karnego, a w końcówce wynik na 6:0 ustalił Kun. Skrzydłowy wypożyczony z Wisły Płock celnie główkował po centrze Ziggy'ego Gordona.

Ruch nigdy w 98-letniej historii nie przegrał 0:6 przy Cichej.

W sobotę 28 kwietnia o 17:00 Pogoń podejmie GKS Tychy.

Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 0:6 (0:0)

Bramki: Przemysław Płacheta 51, 69, Grzegorz Tomasiewicz 60 (k), Adrian Paluchowski 66, Jarosław Ratajczak 76, Dominik Kun 86

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak - 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła (75, 35. Dawid Polkowski), 55. Meik Karwot, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 41. Przemysław Płacheta (71, 27. Jakub Szrek) - 87. Adrian Paluchowski (67, 18. Andrzej Rybski)