Porażka pod Klimczokiem

20:03, 16.09.2017 KS

Pogoń Siedlce przegrała 0:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Adama Łopatki mieli wystarczająco wiele okazji, aby wywieźć punkty spod Klimczoka.

Z wyjściowej jedenastki Pogoni wypadł Mateusz Żytko, który musiał odcierpieć swoje za czerwoną kartkę obejrzaną w meczu ze Stomilem. Jego miejsce na środku obrony zajął Maciej Wichtowski, Jakub Szrek został wycofany, natomiast miejsce na skrzydle zajął Michał Bajdur.

Pogoniści zaczęli bez kompleksów. W pierwszych pięciu minutach Góral popełnili dwa błędy, które mogły okazać się kosztowne w skutkach. Ani Grzegorz Tomasiewicz, ani Dariusz Zjawiński nie zdołali jednak umieścić piłki w siatce gospodarzy. Niewykorzystane okazje błyskawicznie zemściły się. W 7 minucie Miłosz Kozak sfinalizował centrę Dimityra Ilijewa. Pogoń ruszyła do odrabiania strat. W 11 minucie lobowi Zjawińskiego zabrakło precyzji, zaś kilka chwil później Tomasiewicz nie wykorzystał wymarzonej sytuacji do wyrównania. Zjawa przepuścił piłkę, ale filigranowy pomocnik Pogoni przestrzelił. W końcówce pierwszej połowy ożywili się Górale, ale siedlecka defensywa nie dała się zaskoczyć.

Do czasu, Po godzinie gry na murawie zameldował się Adrian Paluchowski. Niedługo po jego wejściu z jednej bramki do odrabiania zrobiły się dwie. W 65 minucie Kamil Wiktorski najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. W końcówce meczu Podbeskidzie szanowało piłkę i nie pozwoliło na wiele gościom z Siedlec. Tak grający Górale nie mieli problemu z dowiezieniem zwycięstwa do ostatniego gwizdka sędziego.

W niedzielę 24 września Pogoń podejmie Ruch Chorzów. Początek meczu o 16:00.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)

Bramki: Kozak 7, Wiktorski 65

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 11. Michał Bajdur (73, 7. Paweł Garyga), 22. Miroslav Pastva (61, 87. Adrian Paluchowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (71, 35. Dawid Polkowski), 29. Dominik Kun – 9. Dariusz Zjawiński