Zamknij

Dwie funkcje manekinów krawieckich

12:45, 29.08.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Pierwszymi powstałymi manekinami były manekiny krawieckie. Miały one dwojaką funkcję. Przede wszystkim umożliwiały krawcowym i krawcom sprawną pracę. Na modelu łatwiej było upinać długie poły materiału, szczególnie podczas rojektowania i szycia wytwornych sukni balowych. Unikatowe stroje były następnie prezentowane klientom na tym samym manekinie. Z manekinów krawieckich korzysta się do dziś i nadal są produkowane z myślą o dwóch funkcjach.

Do pracy

Aby Manekin krawiecki był praktyczny, musi mieć przede wszystkim właściwą wysokość. Najlepiej jeśli jest ona regulowana. Na co dzień żadnemu krawcowi nie chciałoby się skakać po drabinie lub stołkach, aby dosięgnąć do górnej części manekina, więc jego ramiona powinny znajdować się na optymalnej wysokości do pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy do zakładu krawieckiego trafia zlecenie na suknie do ziemi lub długi płaszcz. Wtedy krawcowa może być zmuszona do nadmiernego wyciąganie rąk, ale jest to znacznie lepsze niż część szytego ubrania leżąca na podłodze. Aby praca była możliwa i komfortowa odpowiednie musi być także obicie manekina. Zbyt twardy materiał i niewiele podkładu pod nim będzie utrudniał wbijanie szpilek. Przesada w drugą stronę, czyli materiał o niewielkiej gęstości splotu, będzie powodował poluzowanie spiętych fragmentów tkaniny i zmuszał do rozpoczynania całej pracy od nowa. Manekin krawiecki powinien także odznaczać się dużą stabilnością, ponieważ podczas kształtowania i modelowania kroju ubrania możliwe jest wywieranie nacisku na jego poszczególne partie, a wywrócenie manekinu mogłoby skutkować zniszczeniem dotychczasowej pracy, zabrudzeniem tkaniny, a w najgorszym wypadku jej przerwanie.

Wybierz manekiny krawieckie dla siebie w sklepie my-mannequins.pl.

Na pokaz

Dobra prezencja jest uzyskiwana dzięki różnorodnym kolorom i wzorom obicia oraz bogato zdobionym elementów drewnianych lub imitujących drewno. Misternie rzeźbione nogi i szyja manekina mogą robić imponujące wrażenie. Szczególnie, jeżeli poza nimi widzimy idealnie skrojone ubranie. Należy pamiętać, że manekin krawiecki może służyć również jako element dekoracyjny studia, nawet bez prezentowanej na niego odzieży. Często bogato zdobione manekiny można zobaczyć w witrynach zakładów krawieckich lub ich wnętrzach jako dekoracja. Prosta sylwetka może zostać ubarwiona w różny sposób. Czasami wzdłuż torsu doszywane są duże guziki. Manekin można także spersonalizować zakładając mu elegancką muchę, wysadzaną klejnotami kolię czy sznur pereł. Taka niebanalna dekoracja umieszczona wewnątrz zakładu może w godzinach otwarcia być jedynie dekoracją, a później pełnić funkcję praktyczne i być bazą do tworzenia najbardziej wymyślnych kreacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%