Zamknij

Szpilki narzędziem psychologów

13:42, 21.07.2017 Materiał partnera
Fot. Materiały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

Ubrania bardzo mocno oddziałują na sposób postrzegania naszej osoby przez innych ludzi. To samo dotyczy także makijażu oraz fryzury. Jedna sukienka czy spodnie mogą zmieniać swój charakter i dawać inne informacje o charakterze noszącej je osoby, jeśli zostawimy je z innymi butami. Jako najbardziej klasyczne, największe możliwości metamorfozy mają szpilki. Bogata oferta tego modelu butów sprawia, że szpilki szpilkom nierówne. Świadomość, jakie skojarzenia budzą określone kolory i fasony szpilek, jest bardzo istotna, jeśli nie chcemy wyjść na kogoś, kim tak naprawdę nie jesteśmy. Szczególnie, jeśli zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu, a takich sytuacji w życiu jest bardzo wiele.

Nienaganny uniwersalizm

Na pierwszy ogień weźmy te najbardziej klasyczne, które znajdują się w szafie prawie każdej kobiety czyli czarne szpilki - https://lamoda.pl/katalog/tag-szpilki.  Model ten posiada uniwersalny charakter. Jeżeli tylko nie zestawimy ich z niepasującą kreacją, co naprawdę jest trudne, nie ma szans na pokazanie się ze złej strony. Sprawdzą się doskonale na wieczorne wyjście, uroczystość, rozmowę kwalifikacyjną, a nawet randkę. Z racji swojej prostoty nie są szczególnie intrygujące, ale niewątpliwie dodają seksapilu, a drobny akcent, jak pasek czy metaliczny obcas może sprawić, że wyróżnią się z tłumu. 

Szpilki nude – 100% sukcesu

Drugim najczęściej kupowanym kolorem szpilek jest odcień skóry. Szpilki nude lub pudrowo różowe będą idealne tam, gdzie czerń jest zbyt intensywna. To także bezpieczne wyjście, jeśli obawiamy się negatywnego odbioru. W przypadku tych butów lepiej jednak postawić na całkowity brak ozdób. Wtedy jeszcze lepiej będą oddziaływać na naszą sylwetkę wydłużając nogi, a otoczenie z pewnością uzna za oczywiste wybór prostego fasonu. W końcu głównym celem takiego koloru jest zlanie się z tłem.

Kolor z pazurem

Znacznie większe ryzyko niosą ze sobą intensywne kolory. Bordowy, szmaragdowy lub karminowoczerwony emanują elegancją i dostojnością. Zakładając je możemy zostać odebrane jako wywyższające się lub dążące do władzy. Taka pozorna arystokracja nie wzbudza zaufania ani chęci bliższego poznania. Z kolei neonowe barwy na szpilkach lub niektóre odcienie czerwieni mogą kojarzyć się z niższym poziomem życia, chęcią zaistnienia i kompleksach. Podobne wrażenie robią niektóre modele białych szpilek, ale w odpowiedniej oprawie stają się bardzo eleganckie. Uważajmy także z różem. Ostra fuksja to chorobliwa pewność siebie lub obsesja na jakimś punkcie. Towarzystwo może uznać cię za starą pannę lub osobę bardzo zagubioną. Inny efekt stwarzają natomiast jasne odcienie różu. Tworzą wizerunek osoby spokojnej, łagodnej i nieco skrytej w sobie. Każda z tych charakterystyk dotyczy samych butów, ale w konkretnych stylizacjach mogą one zmienić swój charakter, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego koloru szpilek do całego stroju i wzięcie pod uwagę, jak to zestawienie wpłynie na postrzeganie naszej osoby.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%