Pogoniści rozgromili Juvenię. Czas na zasłużony odpoczynek

18:52, 20.05.2017 Kamil Sulej

W ostatnim meczu rundy wiosennej podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 54:18 z Juvenią Kraków. Siedlczanie byli lepsi od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużenie zwyciężyli.

Siedlecka drużyna po rozstrzygnięciach w 6 kolejce ustąpiła miejsce na tronie Ekstraligi Budowlanym SA Łódź. Pogoniści nie zrazili się tym faktem, wiedząc, że tylko seryjne zwycięstwa mogą ich poprowadzić do spełnienia marzeń. Drużyna Kozaka w starciu z Juvenią musiała sobie radzić bez kontuzjowanych Pawła Antoszczuka, Marka Mirosza oraz Michała Węzki. To nic przy problemach kadrowych krakowian. Beniaminek Ekstraligi przyjechał do Siedlec praktycznie bez ławki rezerwowych.

W pierwszej połowie siedlczanie przeważali i dosyć regularnie przykładali piłkę na polu punktowym rywali. Po pół godzinie gry było pewne, że Pogoń zakończy mecz z ofensywnym bonusem, który jest przyznawany za zdobycie co najmniej czterech przyłożeń. Juvenia nie potrafiła przedrzeć się przez zasieki obronne gospodarzy, więc postawiła na kopy z dystansu. W szeregach krakowskiej drużyny był egzekutor - Ushang Mchedlishvili. Gruzin w pierwszej połowie zdobył 12 punktów - wszystkie z karnych. Siedlczanie byli zdecydowanie bardziej skuteczni i do przerwy wygrywali 33:12.

Po przerwie Pogoń nie była tak skuteczna jak przed przerwą. W grze siedlczan było sporo chaosu, na co wpływ miały decyzje sędziowskie, ale i liczne roszady kadrowe. Dwóch siedleckich rugbistów zostało ukaranych żółtymi kartkami, w efekcie czego przez 20 minut gospodarze grali w osłabieniu. W drugiej połowie punktowali rezerwowi, natomiast po stronie Juvenii wyłącznie Mchedlishvili. Pogoń po raz kolejny potwierdziła medalowe aspiracje, tym razem wygrywając 54:18.