Zamknij
REKLAMA

PiS naruszył pewien układ i to jest powód awantur opozycji

09:08, 20.12.2016 | B.G
REKLAMA
Skomentuj

Ostatnim wydarzeniom w kraju poświęcona była konferencja prasowa senatora PiS Waldemara Kraski, zwołana w poniedziałek, 19 grudnia, w sokołowskim biurze.

Podobnie jak wielu przedstawicieli partii rządzącej, senator Waldemar Kraska uważa, że protesty opozycji, jakie od piątku obserwujemy, nie są spontaniczne, rozpoczęte pod wpływem chwili, lecz to zaplanowana akcja. Pretekstem do niej była m.in. sprawa ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu. Senator Kraska zaznaczył, że nowe regulacje miały uporządkować pracę przedstawicieli mediów i poprawić warunki dziennikarzom, a proponowane rozwiązania były i tak łagodniejsze niż zasady, jakie obowiązują w parlamencie w USA, w Niemczech czy we Francji.

Za dużo tych „przypadków”
- Już w piątek rano w telewizji poseł Kłopotek zapowiadał, że w Sejmie będzie gorąco. Trudno tak od razu wydrukować duże plakaty, które się błyskawicznie pojawiły. Posłanka Scheuring-Wielgus chciała wnieść na salę megafon. Tłumaczyła, że z faktu, iż go miała nie wynika, że chciała go użyć. Ale na co dzień na salę obrad w parlamencie takich rzeczy się nie wnosi – mówił senator. – Manifestacja pod Sejmem, podobno spontaniczna, też była doskonale przygotowana. Pojawiła się scena, nagłośnienie, przygotowano wcześniej prowiant. Nie wierzę, że to zostało z potrzeby chwili zrobione. Później pojawiły się jeszcze problemy z nadawaniem programu TVP. Za dużo w tym wszystkim jest dziwnych zbiegów okoliczności. To nie przypadek, to celowe wywoływanie zamieszania i próba destabilizacji naszego państwa. Prawdopodobnie miało to doprowadzić do sytuacji, jak kiedyś z rządem Jana Olszewskiego. PiS rozgrywano też w czasie dwuletnich rządów 2005-2007. Wtedy byliśmy w trudnej sytuacji, bo mieliśmy koalicjantów, dziś rządzimy sami.

Czekamy na opinie prawne
Posłowie opozycji zarzucają rządzącym, że nie mogli wejść do Sali Kolumnowej, w której odbywało się przeniesione z sali plenarnej posiedzenie i głosowania nad budżetem. Ale senator takiej wersji wydarzeń zaprzecza.
- Wcześniej w tej sali obradował klub PiS, zastanawiano się, co dalej robić po zablokowaniu sejmowej mównicy przez opozycję. Wtedy był taki moment, który pokazywały telewizje, że strażnicy nie wpuszczali parlamentarzystów z innych ugrupowań. – wyjaśnia. - Ale po zakończeniu posiedzenia klubu, gdy rozpoczęły się obrady Sejmu, nikt posłom opozycji nie zabraniał wstępu na salę. Weszła m.in. dwójka posłów Kukiz’15. Nie powinno też dziwić to, że poprawki dotyczące zbliżonych kwestii głosowano blokami. Tak robimy też nierzadko w Senacie, jeśli nikt wcześniej nie zgłasza zastrzeżeń. W naszej ocenie wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nadal czekamy na opinie prawne, pan prezydent o takie wystąpił i od tego wiele będzie zależało. Może zdarzyć się, że dojdzie do reasumpcji głosowania. Trzeba tu sprawnie rozwiązać kwestie sporne, bo biegną terminy na uchwalenie ustawy budżetowej i łączą się z tym określone konsekwencje konstytucyjne. Opozycja blokuje parlament, twierdzi, że będzie tam przebywać dłuższy czas.

Opozycja chce skłócić Polaków
- Opozycja nie może pogodzić się z tym, że po 8 latach rządów straciła władzę. Niektórzy senatorowie tak się do tamtej władzy przyzwyczaili, że w ostatnich miesiącach kilkanaście razy z rozpędu apelowali „do opozycji”, czyli do PiS. Trudno im się przestawić i przyzwyczaić do tego, że role się zmieniły– mówił Waldemar Kraska. – Najgorsze w tym wszystkim jest to, że opozycja skupia się na tym, by skłócić Polaków. Nie odbieram nikomu prawa do dyskusji, do emocjonalnych zachowań. Nikt przecież nie ma nerwów ze stali. Ale pewne zachowania są poniżej krytyki. Po co posłanka opozycji chodziła za prezesem PiS z telefonem przy jego twarzy? Byliśmy 8 lat w opozycji, ale takie zachowania nawet nie przyszły nam do głowy. Przenosi się to też na ludzi poza parlamentem. Ktoś sam kładzie się na ulicy i udaje poszkodowanego, a Platforma wykorzystuje natychmiast tę sytuację w swoim spocie jako uzasadnienie brutalności władzy. Stefan Niesiołowski oświadcza publicznie, że „woli zamieszki, niż PiS przy władzy”. Skandaliczne jest też to, że ktoś blokuje przejazd, kładzie się pod Wawelem, żeby utrudnić Jarosławowi Kaczyńskiemu modlitwę za zmarłego brata. Trudno to nazwać inaczej niż jakąś formą zdziczenia.

Układ się broni
- Czego się nie dotkniemy – od sądów i prokuratur zaczynając - tam jest jakiś układ i niezrozumiałe sprawy. Jeśli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości zachowują się tak, jak to ujawniła chociażby komisja ds. afery Amber Gold –to trudno nie zgodzić się ze słowami, znanymi z afery taśmowej – że „to państwo istniało tylko teoretycznie” – mówił senator. –Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, w ostatnich dniach deklarując bezpłatną pomoc prawną dla protestujących przeciwko rządowi – jednoznacznie opowiedziała się, po której jest stronie. Układ, który rządził Polską przez wiele lat myślał, że wszystko zostanie po staremu, że rozliczenia przejdą bokiem, że uda się mu tak, jak w latach 2005-2007: coś rozpoczniemy, nie damy rady dokończyć. Tymczasem zaczęliśmy twardo rozliczać oszustwa i malwersacje, zapobiegać wypływaniu pieniędzy „bokiem”. To naruszyło interesy tych, którym dotychczasowa sytuacja była na rękę. Kolejna kwestia- to przyjęta przez Sejm tzw. ustawa dezubekizacyjna. W mediach słyszymy, jak wysokie emerytury mają byli funkcjonariusze komunistycznego aparatu bezpieczeństwa. Ich ofiary – działacze opozycji - byli represjonowani w okresie PRL, później przez wiele lat w III RP spychano ich na margines, dziś dostają niewielkie świadczenia. A ci, którzy ich represjonowali dziś twierdzą, że nie mogą żyć za 2 tys. zł miesięcznie. Stąd krzyki, sianie niepokoju, ale też zachowania dużo bardziej radykalne, jak choćby nawoływanie do nieposłuszeństwa wobec państwa, wojska, policji. Naruszyliśmy pewien układ i dlatego opozycja podnosi wrzask. I nie ma znaczenia to, że zbliżają się święta, że ludzie chcą spokoju, zakończenia konfliktów.
Senator wyraził nadzieję, że kolejne dni przyniosą uspokojenie sytuacji na polskiej scenie politycznej.

(B.G)
REKLAMA

Komentarze (3)

SpokojnieSpokojnie

1 4

Tych awantur będzie więcej i będą ciągle.
Ci co czerpali z publicznego grosza pełnymi garściami łatwo nie ustąpią.
Ale to grupka głośnych awanturników, wspierana przez GW i TVN.
Spoelczęństwo umie to docenić, sondaż przeprowadzony po awanturze wskazuje na 56 % poparcia dl PiS. Polacy wbrew Lisowi, Olejnik, Kuźniarowi Shcetynie, Petru i Myszce Agresorce *%#)!& nie są... 11:33, 20.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XYZXYZ

5 1

Panie, co pan gadasz? Popelina i propaganda. Na PiS głosuje no niech 38 procent, którzy w ogóle głosują. To jest jakieś 5 mln. społeczeństwa, a niestety Polska ma 8 razy więcej mieszkańców. Odliczyć dzieci to będzie jakieś 20 ml. przeciwko PiS. Głosy są jednak rozłożone na różne partie, nawet te, które nie przekraczają progu wyborczego. I potrzeba prostej matematyki, aby zdać sobie sprawę ile tak gorliwie wspiera partię P. Prezesa. Ciemny naród oczywiście wszystko kupi. 21:45, 20.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trata tataTrata tata

0 3

Obudziłeś się po 20 latach funkcjonowania ordynacji większościowej. Nie pamiętasz co było w Sejmie, jak wchodziły pionki co miały 2-3 posłów? Chaos i chryja.
Jeśli na PiS głosowało 8,5 mln mieszkańców, to na PełO połowa tego. Nie opowiadaj bajek że 20 mln ludzi jest przeciwko PiS. W tej chwili ponad 20 mln jest przeciwko złodziejstwu poprzedniej koalicji, które wychodzi na jaw!!! 22:20, 20.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Życie Siedleckie Sp. z o.o., 08-110 Siedlce, ul. Starowiejska 60, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Życie Siedleckie Sp. z o.o., 08-110 Siedlce, ul. Starowiejska 60 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone