REKLAMA

W sobotę w Siedlcach wiec poparcia dla rządu

07:27, 08.09.2017 | BG/FOT. ORGANIZATORZY
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 9 września, na Placu Gen. Wł. Sikorskiego w Siedlcach, odbędzie się wiec poparcia dla reform wprowadzanych przez Rząd RP i koncert Jana Pietrzaka. 

Spotkanie rozpocznie o godz. 14.45 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik Jana Pawła II, aby około godz. 15.00 odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny.

"Nie ma wolności bez wesołości"
Później wszyscy przejdą pod scenę na Placu im. Gen. Wł. Sikorskiego, gdzie będzie wystąpi Jan Pietrzak. To twórca i lider dwóch kabaretów, autor tysięcy piosenek, monologów i felietonów, publicysta. Podczas koncertu, który nosi tytuł "Niech żyje Polska" usłyszeć będzie można jego najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki, przeplatane monologami. 
- Jan Pietrzak jest wielkim orędownikiem zmian jakie Polska obecnie przeżywa. Przyjął nasze zaproszenie z wielkim entuzjazmem. Jestem przekonany, że nie zabraknie podczas tego koncertu dobrego humoru, w myśl słynnego motta Jana Pietrzaka: "Nie ma wolności bez wesołości" - podkreśla Jarosław Głowacki, zastępca prezydenta Siedlec, szef siedleckich struktur PiS i jeden z organizatorów koncertu. - Obecność Jana Pietrzaka w Siedlcach nie jest przypadkowa. Tego dnia pod tym samym tytułem "Niech żyje Polska", odbędzie się wiec poparcia dla reform wprowadzanych przez Rząd RP, organizowany przez zarząd PiS Miasta i Powiatu Siedleckiego. Zapraszamy siedlczan, mieszkańców regionu i obu naszych diecezji.

Polska dla obywateli, nie tylko dla elit
Skąd pomysł na taki wiec? Jarosław Głowacki podkreśla, że po dwóch latach pracy rządu widać bardzo wymierne efekty. Program 500+, ograniczenie szarej strefy, po raz pierwszy w historii jest nadwyżka budżetowa, mieszkanie plus, w końcu decyzja o budowie autostrady A2, wzmocnienie garnizonu wojskowego w Siedlcach poprzez lokalizację tu Centrum Szkolenia WOT i szereg innych reform,  wyraźnie pomagają mieszkańcom naszego regionu.

- Trafnie podsumował te działania ostatnio prezydent Andrzej Duda, mówiąc, że Polska wreszcie jest dla obywateli, a nie tylko dla elit. Wspieramy te reformy, bo one służą Polsce i Polakom. Chcemy powiedzieć, również, że jesteśmy za kolejnymi reformami, w tym usprawnieniem sądownictwa. Wiec w Siedlcach, to jeden z pierwszych w Polsce, ale jestem przekonany, że za naszym przykładem pójdą inni - mówi.

Jarosław Głowacki podkreśla, że PiS konsekwentnie realizuje wcześniejsze obietnice z wyborów w 2015 r. - Polacy to widzą i czują - ocenia. - Nie bez przyczyny rząd premier Beaty Szydło, po 21 miesiącach ma niemal najwyższe poparcie w historii gabinetów III RP. W polityce wewnętrznej, jak i zewnętrznej budujemy silną Polskę. Opozycję, zarówno polską i europejską to boli. Po prawie dwóch latach samodzielnych rządów PiS wstaliśmy "z kolan". Polska nie jest już państwem teoretycznym, nie jest "kamieni kupą". Dlatego będziemy wspierać rząd, bo czujemy i wiemy, że jest wreszcie ktoś, kto broni naszej suwerenności, gospodarki, patriotyzmu, polskości - dodaje.

(BG/FOT. ORGANIZATORZY)
REKLAMA

Komentarze (5)

antyKODantyKOD

2 2

KODziarze na swojej manifestacji w grudniu pod UM nazbierali 30 osób. Pokażmy tym cwaniakom że chcemy Polski uczciwej, sprawiedliwej i bez uchodźców!!! 07:40, 08.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyPiSantyPiS

1 1

Niestety patrzac co robi PiS, Polska nie bedzie ani uczciwa, ani sprawiedliwa.
20:14, 08.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BNBN

0 1

Ciemna masa niema rozumu. Cześć komuno! Kaczyzm to jedyna droga do dobrobytu. 08:44, 09.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bol doopy KODziarzyBol doopy KODziarzy

0 0

to musieli czuć oglądając w TV tłum ludzi na tym wiecu 23:32, 09.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jezioranka Jezioranka

0 0

Popatrzeć na wiek tych uczestników wiecu to chyba obietnica 500+ ich tam zmobilizowała .Sorry Kaczorowe .
A może to jakiś zlot weteranów komunistycznych którzy chcą rozgrzeszenia kaczorowego 19:18, 10.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018