Zamknij
REKLAMA

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

18:45, 27.03.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

W każdym salonie fryzjerskim powinno znajdować się kilka podstawowych mebli i wyposażenia. Bez tego niemożliwe staje się jego prawidłowe funkcjonowanie. Chcesz założyć salon fryzjerski, ale obawiasz się, że zapomnisz o jakimś ważnym wyposażeniu? Jeśli tak, ten artykuł uratuje Twój biznes jeszcze zanim zaczniesz podbijać lokalny rynek.

Fotel najważniejszym wyposażeniem salonu fryzjerskiego

Nie może istnieć profesjonalny salon fryzjerski, w którym nie znajdują się wysokiej jakości fotele fryzjerskie. Od razu trzeba zaznaczyć, że właśnie ta jakość jest tak istotna. Fotele z najwyższej półki charakteryzują się tym, że zapewniają pełen komfort klientom, którzy korzystają z usług dostępnych w salonie fryzjerskim. Dodatkowo musisz zadbać o to, aby jak bardziej usprawnił on pracę fryzjerom.

Niezbędne cechy idealnych foteli fryzjerskich

- Fotel powinien posiadać pompę hydrauliczną lub gazową (ze wskazaniem na pierwszą opcję).
- Obicie fotela fryzjerskiego powinno być łatwe do oczyszczenia (dobrym przykładem jest tutaj eko-skóra), ale też przyjemne i niesprawiające problemów osobom, które będą na nim siedzieć.
- Ważną kwestią jest również to, aby fotel był stabilny. Będzie to możliwe, kiedy jego podstawa będzie miała kształt dysku lub też kwadratu.
- Idealny fotel powinien też być dopasowany do designu całego pomieszczenia. Jego styl może podnieść pozytywny wizerunek całego salonu lub też wywrzeć negatywny obraz.

Lustra a konsole fryzjerskie

W każdym salonie fryzjerskim powinno znaleźć się też co najmniej jedno lustro. Profesjonalne lustro musi być na tyle duże, aby klient mógł śledzić czynności wykonywane przez fryzjera i widzieć przy tym postępy związane z poszczególnymi czynnościami. Oprócz wielkości koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby wybrane lustro było odporne na wilgoć i korozję. Bardzo ważne jest też to, aby grubość szkła mieściła się w przedziale 4-5 mm. Warto podkreślić, że z tego powodu zwykłe domowe lustra nie będą wystarczające.

Jeśli Twój salon fryzjerski prosperuje już dość dobrze, możesz pomyśleć o tym, aby zastąpić tradycyjne lustra konsolami, czyli zabudowanymi lustrami z półkami i ramami. Jest to zdecydowanie droższa forma, ale też sprawiająca bardziej profesjonalne wrażenie.

Myjka obowiązkowa w salonie fryzjerskim

Podczas wykonywania wielu zabiegów fryzjerskich myjka może okazać się wręcz obowiązkowa. Do wyboru będzie model wolnostojący lub też zabudowany. To, na którą opcję się zdecydujemy, będzie zależeć od możliwości finansowych salonu oraz ilości miejsca. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż dla klienta znacznie bardziej komfortową opcją będzie zabudowana myjka połączona z fotelem.

Inne pomocne elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Każdy salon fryzjerski może posiadać bardziej spersonalizowaną ofertę, dlatego podstawowe wyposażenie może się różnić. Najważniejsze jest to, aby nie zapomnieć o takich meblach i wyposażeniu, jak:

- wózki oraz pomocniki fryzjerskie,
- taborety,
- hokery fryzjerskie,
- sprzęty i akcesoria, takie jak choćby nożyczki, grzebienie, szczotki, fartuchy, peleryny, klipsy, miski, pędzle, folie aluminiowe, suszarki, lokówki oraz prostownice.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone