Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o szybę w samochodzie?

15:54, 09.03.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W teorii dbanie o szyby samochodowe nie powinno być dla nikogo trudne. W praktyce jednak bardzo często okazuje się, że kierowcy mają z tym poważny problem. Nawet przy dokładnym ręcznym myciu samochodu, pozostają brzydkie i widoczne smugi oraz zacieki, a szyby potrafią długo parować.

Szyba podstawą bezpieczeństwa

Warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi wskazówkami, aby wiedzieć, w jaki sposób najlepiej czyścić i konserwować swoje szyby samochodowe, aby móc się cieszyć pięknym i zadbanym samochodem.

Bardzo ważna jest dbałość o same wycieraczki. To za ich pomocą najczęściej oczyszcza się szybę z brudu i pyłu. Same wycieraczki najlepiej myć zawsze przy okazji mycia samochodu. Często pojawia się na nich bowiem stary brud, który można rozmazać na pięknie umytym aucie. Poza tym, należy obserwować swoje wycieraczki. Zużyte pióra mogą bowiem bardzo porysować szybę samochodu. Najlepiej wymieniać je co jakiś czas, a koszt takiej wymiany nie jest wysoki.

Najważniejszy jest wybór odpowiedniego kosmetyku do mycia szyb samochodowych. Może być to płyn lub pianka. Taki kosmetyk należy zawsze rozprowadzać przy pomocy dobrej ściereczki z mikrofibry. Tylko ona nie pozostawi smug, ani pojedynczych nitek na szybie. Z pewnością taka szmatka nie porysuje również szyby.

Sprawdź filtry i nawiewy

Jeżeli szyby w samochodzie parują, warto przyjrzeć się przede wszystkim wentylacji. Niekiedy konieczna jest wymiana filtrów lub dokładne oczyszczenie wszelkich nawiewów. Poza tym, dobrym rozwiązaniem jest również umycie szyb od środka i dokładne ich osuszenie. W sklepach specjalistycznych można bez problemu zakupić preparaty służące do polerowania szyb. Należy jednak pamiętać, że nie usuną one głębokich zarysowań, na przykład od wycieraczki samochodowej. Pomogą na pewno pozbyć się delikatnych rysek oraz wgłębień. Ich stosowanie wymaga jednak sporego wysiłku i wprawy, a efekt naprawdę jest znikomy. Zobacz preparaty do mycia szyb samochodowych – Autochemia.pl. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno zastosowanie tak zwanej niewidzialnej wycieraczki. To preparaty, które sprawiają, że woda skrapla się natychmiast na szybie i spływa po niej. Najważniejsze jest jednak regularne oczyszczanie szyb samochodowych. jedynie dzięki takiej systematycznej pracy można liczyć na najlepsze efekty. Poza tym, warto też zainwestować w lepszy i nieco droższy środek do czyszczenia szyb. Te tańsze często nie dają pożądanych rezultatów. Profesjonalne środki dobrej jakości na pewno poradzą sobie nawet z bardzo brudnymi szybami samochodowymi. Warto wybierać preparaty ekologiczne, dzięki którym nie zanieczyszcza się środowiska naturalnego.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018