Zamknij
REKLAMA

W jakie przecinarki do płytek warto zainwestować?

08:56, 21.02.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj

Obróbka glazury wiąże się z posiadaniem odpowiedniego sprzętu. Na rynku jest bardzo dużo urządzeń, które ułatwiają taką pracę.

Ręczne przecinarki do płytek

Przecinarki ręczne, nazywane są gilotynami. To najbardziej popularny sprzęt do cięcia glazury. Posiada specjalne koło tnące, które robi płytkie, proste nacięcia, aby w dalszej kolejności przełamać płytkę po wyznaczonej w ten sposób linii. Trzeba ją tylko odpowiednio docisnąć.

Czy rozmiar przecinarki do płytek jest ważny?

Od wymiarów ręcznej przecinarki jest zależne to, jak duże płytki będziemy mogli nią przycinać. Zazwyczaj tego rodzaju narzędzia do cięcia glazury najlepsze będą w przypadku małych i średnich płytek.

Na jakie kawałki możemy ciąć płytki?

Minimalna wielkość części, na które możemy ciąć płytki za pomocą przecinarki ręcznej, to około 5 cm. Mniejsze fragmenty mogą się zniszczyć w czasie przełamywania.

Przecinarki ręczne pomagają zachować czystość

Wybór ręcznej przecinarki jest opłacalny wtedy, gdy chcemy mieć jak największy porządek. Cięcia nią nie jest związane ani z koniecznością zastosowania wody, ani z wytwarzaniem dużych ilości pyłu. Przecinanie glazury jest bardziej komfortowe, gdy przecinarka ma gumową powierzchnię, która umożliwia niekontrolowane przesuwanie się płytki.

Przecinarka elektryczna

Elektryczna przecinarka służy do cięcia nawet bardzo dużych płytek. Precyzyjną obróbkę umożliwia wytrzymała, diamentowa tarcza tnąca. Z uwagi na umieszczenie tego elementu w odniesieniu do ciętej płytki, możemy wyróżnić dwa rodzaje przecinarek elektrycznych: z ruchomą i ze stałą tarczą. W pierwszej sytuacji możliwe jest swobodne manewrowanie ostrzem, aby przyciąć specjalnie unieruchomiony fragment glazury. W drugim rodzaju tarcza jest stabilnym elementem, a płytka jest przesuwana zależnie od potrzeb.

Przydatne informacje

Tarcze w przecinarkach elektrycznych bardzo szybko się nagrzewają. Z tego względu płytki tnie się na mokro. Ostrze chłodzi woda zebrana w specjalnym zbiorniku. Użycie wody to również metoda na zmniejszenie ilości pyłu, powstającego w trakcie cięcia. Większość przecinarek elektrycznych daje możliwość cięcia również pod kątem 45 stopni, czyli taki, jaki jest potrzebny do uzyskania równych krawędzi na styku płytek, które są układane na wypukłym narożniku ściany.

Co decyduje o użyteczności przecinarki elektrycznej?

Elementami, które decydują o funkcjonalności przecinarki elektrycznej, które należy uwzględnić, przy wyborze urządzenia, są między innymi: solidna konstrukcja, typ blatu, na przykład ze stali nierdzewnej, możliwość łatwego demontaży, dodatkowe możliwości cięcia, na przykład ograniczniki, czy regulacja głębokości nacięć), zabezpieczenia (głównie termiczny wyłącznik bezpieczeństwa). Zobacz na stronie - przecinarki Sigma kupisz w sklepie Specnarzedzia.pl

Jakie są najważniejsze elementy przecinarki elektrycznej?

Najważniejsze części przecinarki do płytek elektrycznej to: moc silnika, prędkość obrotowa, maksymalne długość i głębokość cięcia, średnica tarczy.

Co warto mieć oprócz przecinarki?

Z reguły samo przycięcie płytek nie będzie wystarczające. Do ich starannej obróbki potrzeba również innego sprzętu, który może skorygować efekty cięcia, a czasami nawet zastąpić przecinarkę. Takim urządzeniem może być na przykład nóż szklarski. 

(.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018