Zamknij

Fibromialgia ? kiedy boli całe ciało

10:37, 12.10.2017 tekst promocyjny
Skomentuj

Ból głowy od czasu do czasu, ból zęba, czy bóle kręgosłupa - takie dolegliwości znane są większości z nas. Można je tolerować, doraźnie leczyć przyjmowanymi lekami przeciwbólowymi bez recepty i na receptę. Jednak jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy przez całe dnie, tygodnie, miesiące, a nawet lata boli nas dosłownie wszystko? Co to za tajemnicza choroba?

Fibromialgia - choroba związana z bólem
Pod pojęciem fibromialgii należy rozumieć chorobę objawiającą się uogólnionym bólem całego ciała. Nie wiadomo, dlaczego u niektórych pacjentów rozwija się takie schorzenie. Chorzy cierpią na uogólniony zespół bólowy, który obejmuje układ mięśniowo-szkieletowy ciała. Bolesne miejsca nie są zmienione chorobowo - opuchnięte, zasinione, czy zaczerwienione. Dlatego trudno uwierzyć osobom postronnym, że mogą boleć.

Więcej o tej specyficznej chorobie można przeczytać na stronie: http://ruszajpozdrowie.pl/fibromialgia-schorzenie-ktorym-boli/

Fibromialgia - objawy
Zdiagnozowanie fibromialgii nastręcza wielu problemów nawet doświadczonym lekarzom. Objawy schorzenia są niespecyficzne, ale w przebiegu fibromialgii występuje przewlekły ból obejmujący jednocześnie wiele obszarów ciała, m.in. okolice karku, kręgosłupa, łopatek, łokci, kolan i pośladków. Pacjenci skarżą się przy tym na zaburzenia snu i przewlekłe uczucie zmęczenia.

Fibromialgia mylona bywa z CFS - przewlekłym zespołem zmęczenia. Jednak w przypadku CFS występuje u pacjentów dodatkowo stan podgorączkowy i powiększenie węzłów chłonnych. Ból pojawia się, podobnie jak w przebiegu fibromialgii, ale w innych miejscach na ciele. Najczęściej fibromialgia pojawia się u kobiet, w wieku od 35 do 55 roku życia. Jeśli uogólniony ból towarzyszy ci każdego dnia, warto skonsultować to z lekarzem.

Fibromialgia - leczenie
Przy zdiagnozowanej fibromialgii, a raczej w przypadku braku potwierdzenia innych, podobnych chorób do tego schorzenia, zalecane są przez lekarzy leki przeciwbólowe i przeciwdepresyjne. Ich zadaniem jest poprawa komfortu życia pacjenta, zmniejszenie permanentnego zmęczenia, a także polepszenie jakości snu. Zaleca się ćwiczenia ogólno usprawniające, których celem jest polepszenie kondycji i wydolności fizycznej. Nie każdy chorujący na fibromialgię pacjent jest w stanie je wykonać, z uwagi na obniżoną tolerancję na wysiłek. Uzupełnieniem leczenia farmakologicznego może być terapia behawioralna i inne metody psychoterapii. Polecamy przeczytać więcej o leczeniu pacjentów z fibromialgią na stronie http://ruszajpozdrowie.pl/.

(tekst promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%