Zamknij
REKLAMA

Zawodnik Akademii "Virus" zdobył wicemistrzostwo Europy

14:15, 17.03.2017 | AFV
REKLAMA
Skomentuj

Od 11 do 12 marca odbyły się w Mińsku na Białorusi Europejskie Mistrzostwa Walki Mieczem Sportowym, w których wzięła udział siedlecka Akademia Fechtunku"VIRTUS" wraz z resztą polskiej reprezentacji z trzech pozostałych polskich szkółek fechtunku.

W turnieju walczyło kilkuset zawodników z 13. krajów Europy, m.in. z Francji, Ukrainy, Niemiec, Rosji, Białorusi, Austrii, Cypru, Turcji, Danii. Startujący byli podzieleni na grupy wiekowe i walczyli w trzech konkurencjach: walka szablą i puklerzem (małą tarczą), trójbój mieczem sportowym oraz walka w drużynach pięcioosobowych w scenariuszu "Zdobądź flagę". Virtusi stawali dzielnie do walk w rozgrywkach indywidualnych, jak również grupowych. Po ciężkich zmaganiach z najlepszymi zawodnikami na świecie - Rosjanami , Piotr Murawski (Virtus) wywalczył wicemistrzostwo Europy w konkurencji "Walka szablą i puklerzem" w kategorii wiekowej 12 - 13 lat. Ireneusz Panasiuk (13 lat) wyszedł ze swojej grupy, aby w finałach dzielnie stawiać czoło przeciwnikom z całej Europy. Szymon Szmitkowski (11 lat) zasłynął w walkach grupowych, w konkurencji "Zdobądź flagę" za najszybszego zawodnika przenoszącego flagi do swojej bazy. W sumie reprezentacja Polski zdobyła 7 medali, klasyfikując się tym samym na 3. miejscu. Teraz zawodników czekają kolejne wyzwania podczas krajowych turniejów w walce mieczem sportowym.

Walka mieczem sportowym to zupełnie nowa dyscyplina sportu, która pojawiła się w naszym kraju kilka lat temu. Bazuje na średniowiecznych, staropolskich formułach oraz traktatach walki mieczem, stanowiąc alternatywę dla istniejących już od dawna sztukach walki ze Wschodu.

W Siedlcach zawodnicy są szkoleni przez doświadczonych trenerów z siedleckiej Akademii Fechtunku "VIRTUS" - Wojciecha Wiśniewskiego i Piotra Bińczaka, którzy od prawie 3 lat trenują swoich podopiecznych, aby zaszczepić w nich pasję do tego nowego rodzaju sportu.

(AFV)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018