Zamknij
REKLAMA

Ukradł dostawczaka i uciekał przed policją. A miał 3,5 promila!

22:35, 07.03.2018 | DN
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komisariatu w Karczewie podjęli skuteczny pościg po informacji od swoich kolegów z Garwolina, że przez powiat otwocki ucieka mężczyzna, który jedzie skradzionym dostawczym autem.

Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął pilne zgłoszenie z Garwolina, że na terenie gminy Wilga skradziono dostawczego fiata ducato. Jak wynikało z przekazanego komunikatu, samochód miał jechać przez powiat otwocki drogą wojewódzką nr 801. Drogą radiową wszystkie patrole w powiecie otwockim, otrzymały informację o skradzionym samochodzie. Rozpoczęły się działania pościgowo-blokadowe.
Poszukiwany samochód zauważyli policjanci z komisariatu w Karczewie, kiedy sprawdzali miejscowość Sobienie Jeziory. Stróże prawa dali sygnał kierowcy, aby zatrzymał się. Ten jednak zignorował te znaki i fiat ducato przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu niespełna jednego kilometra, radiowóz zajechał drogę uciekinierowi. To był już koniec ucieczki.
Mundurowi obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że podejrzany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Następnie karczewscy policjanci przekazali zatrzymanego i odzyskane auto mundurowym z Garwolina.
49-latek kiedy już wytrzeźwiał, to usłyszał trzy zarzuty karne: kradzieży samochodu i jazdy nim w stanie nietrzeźwości oraz zarzut zignorowania policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

(DN)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018