Zamknij
REKLAMA

13 osób zatrzymanych, 13 mln zł strat Skarbu Państwa

14:05, 16.11.2017 | OPR. BG/PO W SIEDLCACH, FOT. CBŚP
REKLAMA
Skomentuj

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach nadzoruje śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która nielegalnie handlowała paliwem. 

Grupa działała na terenie naszego kraju i czerpała korzyści majątkowe ze sprowadzania na terytorium Polski z Niemiec oleju napędowego bez akcyzy i nielegalnego obrotu tym paliwem. Dzięki temu unikała płacenia podatków.
W wyniku działań Prokuratury i Policji zatrzymano 13 osób, wobec których wydane zostały postanowienia o przedstawieniu zarzutów udziału bądź kierowania grupą przestępczą oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Wobec 7 osób Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, zaś wobec pozostałych – dozór policji i poręczenia majątkowe.
W wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej doszło Skarb Państwa poniósł straty w wysokości około 13 mln złotych.  Przestępstwo określone w art. 258 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, zaś zakładanie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą określone w art. 258 § 3 kk karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(OPR. BG/PO W SIEDLCACH, FOT. CBŚP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone