Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwi za kółkiem. Rekordzista miał ponad 3 promile.

11:09, 08.05.2017 | KPP Garwolin/opr.JS
REKLAMA
Skomentuj

Amatorom wyskokowych trunków niestraszne kontrole policji. W minionym tygodniu garwolińscy funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Za swoją lekkomyślność „śmiałkowie” odpowiedzą teraz przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło 1 maja. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Miastkowie Kościelnym skontrolowali 48-latka jadącego osobowym oplem. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,97 promila alkoholu w organizmie.
W ręce policjantów wpadł także 32 letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Siedzący za kółkiem osobowego volvo mężczyzna podróżował drogą w Żelechowie, mając 2,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę „pod wpływem” odpowie również 35-latek, który podczas kontroli drogowej w Łętowie (gm. Borowie) dmuchnął w alkomat z siłą 0,46 promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.
Niechlubnym rekordem może „poszczycić” się 36-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy w Sobolewie. Kierujący osobowym fiatem poruszał się po lokalnej drodze, mając w organizmie 3,23 promila alkoholu.
Ostatniego amatora jazdy na „podwójnym gazie” mundurowi zatrzymali w miejscowości Wygoda (gm. Pilawa). Okazało się, że kierujący motorowerem 31-latek miał w organizmie 1,89 promila alkoholu. Co więcej mężczyzna spowodował kolizję drogową.
Zatrzymani panowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 2 lat pobawienia wolności.

(KPP Garwolin/opr.JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018