Zamknij
REKLAMA

Wypadek samochodu przewożącego 5,6 tysiąca kur

09:34, 12.04.2017 | KM PSP w Siedlcach, opr. MT
REKLAMA
Skomentuj

10 kwietnia na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Rzążew a Bzów (gmina Zbuczyn, powiat siedlecki) miał miejsce wypadek ciągnika siodłowego z naczepą, który przewoził żywe zwierzęta. Samochód leżał na lewym boku poza drogą, kierowca sam opuścił pojazd oraz powiadomił służby ratownicze.

Działania pierwszego przybyłego na miejsce zdarzenia zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wezwaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz wsparciu psychicznym poszkodowanego. Następnie na miejsce zdarzenia przybył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Siedlcach.

Na naczepie znajdowało się około 5600 sztuk kur w kontenerach, zwierzęta leżały na sobie i zaczynały się dusić, jednak budowa kontenerów oraz naczepy i sposób ładowania uniemożliwiał ewakuację zwierząt bez specjalistycznego sprzętu. 

Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym kierowcą. Po przybyciu samochodu z JRG nr 1 z hydraulicznym dźwigiem samochodowym przystąpiono do wyciągania kontenerów z kurami. Sprzęt okazał się jednak nieskuteczny. Dodatkowo stwierdzono, iż w klatkach zwierzęta zaczynają padać w skutek zagniecenia. W uzgodnieniu z właścicielem przewróconego pojazdu przyśpieszono dysponowanie ciężkiego samochodu pomocy drogowej. Do martwych kur przybyły na miejsce Powiatowy Lekarz Weterynarii zadysponował firmę utylizującą martwą zwierzynę. Po przybyciu pomocy drogowej przystąpiono do rozładunku leżącego samochodu oraz segregacji zwierząt. Padłe ptactwo wrzucano do specjalistycznych kontenerów. Po zakończeniu rozładunku i segregacji działania ratownicze zostały zakończone. Pomoc drogowa postawiła przewrócony pojazd.

(KM PSP w Siedlcach, opr. MT)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018