Zamknij
REKLAMA

1,5 tony narkotyków. Akcja CBŚP w Garwolinie i Mińsku Maz.

13:41, 09.03.2017 | CBŚP/prac.JS
REKLAMA
Skomentuj

Wprowadzili na rynek 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Policjanci z CBŚP zatrzymali 5 handlarzy narkotyków z Garwolina i Mińska Mazowieckiego, którzy od 10 lat działali na Mazowszu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na ślad zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami wpadli funkcjonariusze CBŚP z Radomia. Ustalono, że dilerzy działali od 2007 roku w województwie mazowieckim.
– W tym samym czasie policjnci wkroczyli do mieszkań członków grupy w Garwolinie i Mińsku Mazowieckim. Policjanci wiedząc, że jeden z mężczyzn może posiadać broń i jest agresywny poprosili o pomoc antyterrorystów, którzy sprawnie zatrzymali Mariusza M. (41 l.) w mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim. Ten mężczyzna to jeden z  liderów grupy. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 5 dilerów - poinformowało CBŚP.

Prokurator z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, nadzorujący postępowanie przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem narkotykami. Dwóch liderów usłyszało dodatkowo zarzuty związane z kierowaniem gangiem. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli 100 tys. złotych.
Handlarze zostali tymczasowo aresztowani.

 

 

(CBŚP/prac.JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018