Zamknij
REKLAMA

Biznesmeni z Węgrowa zatrzymani. Wyłudzili 700 mln zł VAT.

17:47, 12.02.2017 | INFO: PROKURATURA KRAJOWA/FOT. CBŚP
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci białostockiego CBŚP współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku, zatrzymali 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Przestępcy w latach 2015-2016 handlowali paliwem, za które nie płacili podatku. Według ustaleń policjantów CBŚP, wyłudzili w ten sposób 700 mln złotych VAT.

Policjanci białostockiego CBŚP wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą VAT. Członkowie grupy sprowadzali  do Polski paliwa od zagranicznych dostawców. Następnie za pośrednictwem, specjalnie do tego celu, założonych firm dokonywali fikcyjnego obrotu paliwem. Po kilkunastu tygodniach działalności firmy znikały, wcześniej nie składając deklaracji podatkowych bądź też składając zaniżone deklaracje. To te firmy były zobowiązane do odprowadzenia VAT. Według ustaleń policjantów CBŚP, przestępcy uniknęli w ten sposób zapłacenia 700 mln złotych podatku.

Według informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową, zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie planowane jest przedstawienie im zarzutów dotyczących założenia i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i dopuszczenia się licznych przestępstw karno - skarbowych.

Po wykonaniu czynności, prokurator podejmie decyzję w zakresie stosowania środków zapobiegawczych. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie.

O sprawie przeczytać można także na portalu:

kulisy24.com

(INFO: PROKURATURA KRAJOWA/FOT. CBŚP)
REKLAMA

Komentarze (3)

ABAB

8 0

Aż strach myśleć jaka była skala wyłudzania VAT w Polsce z paliw skoro w takim Węgrowie mowa o kwotach w setkach milionów złotych ... 18:35, 12.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asd123asd123

6 0

tyle czasu działali, aż w końcu przyszedł rząd który robi porządek 21:12, 12.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

6 0

Jeśli ten kraj ma działać jak należy to trzeba skończyć z patologiami 21:46, 12.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018