Zamknij
REKLAMA

Pijany 18-latek bez prawa jazdy miał tym razem pecha, bo...

19:23, 10.02.2017 | BG/FOT. DR
REKLAMA
Skomentuj

Dwie akcje kontrolno-prewencyjne na drogach powiatu przeprowadzili w ostatnim czasie sokołowscy policjanci. Podczas pierwszej sprawdzili trzeźwość 269 kierowców.

Najpierw, w dniach 3-4 lutego od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze prowadzili działania ,,Alkohol i narkotyki”. Akcja ta służyła eliminowaniu z ruchu drogowego tych szoferów, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających. 
- W sobotę, 4 lutego, około godziny 4 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mężczyznę, który po zbadaniu przez funkcjonariuszy miał ponad 1,5 promila w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy – informuje st. sierż. Dominika Rozbicka, rzecznik prasowy sokołowskiej policji. - Za jazdę po alkoholu 18-latkowi grozi wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.
W dwudniowych działaniach wzięło udział 6 policjantów, którzy przebadali 269 kierujących. Tylko wspomniany 18-latek był pijany.
- Pamiętajmy, że taki kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. W każdym przypadku podejrzenia, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa, należy niezwłocznie informować Policję pod numerem 997- apeluje pani rzecznik.
Natomiast w środę, 8 lutego, sokołowscy policjanci przeprowadzili akcję wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na wykroczenia wpływające na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Ale sprawdzali też, czy sami niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie łamią przepisów.
- Policjanci odnotowali 9 wykroczeń, w tym 8 popełnionych przez kierujących pojazdami, a jedno przez pieszego - podsumowuje Dominika Rozbicka.

(BG/FOT. DR)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018