Zamknij
REKLAMA

Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

12:03, 08.02.2017 | KPP Łuków
REKLAMA
Skomentuj

Policjant z Posterunku Policji w Zbuczynie w trakcie swojej podróży na służbę, zwrócił uwagę na jadącego wężykiem i całą szerokością drogi daewoo lanosa. Zatrzymał kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zatrzymany 60-latek z powiatu siedleckiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Sierż. szt. Przemysław Izdebski na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Zbuczynie jechał wczoraj w południe do pracy. Zwrócił uwagę na jadący drogą w Wierzejkach samochód. Siedzący za kierownicą daewoo lanosa mężczyzna jechał niemal całą szerokością jezdni. Widząc auto poruszające się „wężykiem” domyślił się, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjant, po kilkudziesięciu metrach wyprzedził lanosa i zmusił kierowcę do zatrzymania. W zatrzymanym przez niego aucie znajdowało się dwóch mężczyzn. Funkcjonariusz od razu zorientował się, że kierowca jest nietrzeźwy. By uniemożliwić dalszą jazdę zatrzymanemu, zabrał kluczyki ze stacyjki lanosa i nie pozwolił oddalić się mężczyźnie. W międzyczasie policjant telefonicznie o nietrzeźwym kierowcy powiadomił dyżurnego łukowskiej komendy. Funkcjonariusze z drogówki, którzy dojechali do zatrzymanego kierowcy lanosa ustalili, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce za popełniony czyn odpowie on przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami na okres do 15 lat.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

(KPP Łuków)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018