Zamknij

Domowy koszmar. Pijany syn znęcał się nad matką.

10:38, 12.04.2018 | N.S/ KPP Garwolin
REKLAMA
Skomentuj

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach policja ma obowiązek zawsze interweniować. Tak było przypadku, gdy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zostali wezwani na interwencję, która zakończyła się ona zatrzymaniem 47-letniego mieszkańca Garwolina. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad 73-letnią matką i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.
W poniedziałek rano dyżurny komendy w Garwolinie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że znęcanie się fizyczne i psychiczne trwa już od dłuższego czasu, a sprawcą jest jej syn. W dniu interwencji syn pobił matkę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny, który miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.
Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 47-latek usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowo aresztu na okres trzech miesięcy.
Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

(N.S/ KPP Garwolin)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone