Zamknij

Polscy i rosyjscy licealiści odwiedzili garwolińską fabrykę AVON

15:43, 19.10.2017 | INFO/FOT. ORGANIZATORZY
REKLAMA
Skomentuj

Druga co do wielkości fabryka kosmetyków w Europie gościła uczestników „Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2017”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie oraz ich koledzy z Rosji mieli okazję poznać od wewnątrz największy zakład produkcyjny w regionie i osobiście przekonać się, jak wyglądają jego główne operacje.

Fabryka AVON Operations Polska jest miejscem, w którym swoich pierwszych doświadczeń zawodowych poszukują studenci kierunków technicznych oraz ekonomicznych. AVON od lat współpracuje z wybranymi uczelniami. Chętnie podejmuje także kontakt z lokalnymi szkołami. To właśnie z ich szeregów za kilka lat rekrutować będzie swoich pracowników. Wymiana, w ramach której garwolińscy licealiści odwiedzili fabrykę AVON odbyła się w związku z projektem „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017”, który jest finansowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

- Wybierając temat wymiany „Miasto i wieś. Jakie możliwość, inspiracje, źródła satysfakcji i spełnienia dostarczają nam oba modele życia w XXI wieku” pierwszym pomysłem, który się pojawił było pokazanie młodzieży fabryki AVON. Dla naszej lokalnej społeczności AVON to miejsca pracy członków naszych rodzin. Jest to również największe przedsiębiorstwo na terenie powiatu garwolińskiego. W związku z tym uznaliśmy, że wizyta w fabryce pozwoli pokazać naszej młodzieży – zarówno rosyjskiej, jak i polskiej - możliwości, jakie daje obecność AVON w naszym powiecie, jak wpływa na rozwój naszego regionu. Jest to doskonała okazja, żeby pokazać jak firma wpływa także na nasze życie codzienne – mówi Joanna Ostrowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Licealiści poznali w towarzystwie pracujących w fabryce inżynierów procesy produkcyjne oraz zaawansowane technologie poszczególnych Operacji. Mogli osobiście przekonać się jak wygląda produkcja szminek czy balsamów do ciała, a także zwiedzić pakowalnię, która wysyła produkty do 34 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Południowej.

- AVON jako organizacja odpowiedzialna społecznie inwestuje w edukację oraz wspiera szkoły w dążeniu do tworzenia oferty spełniającej założenia nowego podejścia do nauki. Wspólnie z naszymi partnerami prezentujemy działalność firmy w szkołach i na uniwersytetach. Chętnie zapraszamy także do odwiedzin naszej fabryki młode talenty, aby pokazać im zakład od wewnątrz oraz nakreślić perspektywę możliwej współpracy. W ramach prowadzonego przez nas Programu Praktyk Letnich studenci i absolwenci uczelni wyższych mogą czynnie uczestniczyć w życiu organizacji oraz zbierać pierwsze profesjonalne doświadczenia w branży FMCG. Dla utalentowanych i pełnych pasji młodych ludzi zawsze mamy sporo miejsca. Chcemy być dla nich pracodawcą pierwszego wyboru oraz tworzyć doskonałe warunki rozwoju profesjonalnej kariery” – mówi Christof Vollstedt, dyrektor Fabryki AVON Operations Polska.

Fabryka AVON Operations Polska jest obecna w Garwolinie już od 20 lat i ciągle pozostaje największym pracodawcą w regionie. Dla swoich pracowników oferuje szereg specjalistycznych szkoleń m.in.: językowych i z zakresu zarządzania zespołem i projektami, a dofinansowując studia, stwarza odpowiedni klimat pracy dla tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

(INFO/FOT. ORGANIZATORZY)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone