Zamknij

Milion złotych na e-usługi w Węgrowie

10:00, 19.07.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Węgrowa mają kolejny powód do radości. Na konto Urzędu Miejskiego trafi ponad 1 mln zł unijnego wsparcia w ramach RPO. Środki zostaną wykorzystane na wdrożenie platformy zintegrowanych usług publicznych.

Umowę podpisano w środę, 12 lipca. W podpisaniu dokumentu udział wzięła wicemarszałek Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki.

Z myślą o mieszkańcach

Platforma zintegrowanych usług publicznych zostanie uruchomiona w połowie 2018 roku. W ramach projektu wdrożonych zostanie 7 usług dotyczących personalizacji, 1 dotycząca transakcji i 16 obejmujących dwustronną interakcję. Uruchomione też zostaną usługi związane z informacją, także w zakresie informacji zarządczej. Burmistrz Węgrowa nie krył radości z podpisania umowy. (…)

Łatwiej przez Internet

Takie nadzieje wyraziła również członek zarządu Elżbieta Lanc. Dodała przy tym, że oczekuje nowych projektów pozytywnie ocenionych przez mazowiecką jednostkę. I choć według Elżbiety Lanc środki te są niewidoczne, tak jak w przypadku budowy drogi czy modernizacji szkół, potrzeba informatyzacji jest konieczna, a zadowolenie mieszkańców Węgrowa na pewno wzrośnie. (…)

Całkowita wartość projektu to ponad 1,3 mln zł. Dofinansowanie z funduszy RPO WM 2014-2020 wyniesie 1,067 mln zł. Środki te zostaną wykorzystane na zakup oprogramowania, serwerowni i komputerów. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z usługi platformy ePUAP i zaufanego profilu. To oznacza, że węgrowianie będą mogli załatwić wiele spraw bez konieczności przychodzenia do urzędu (będzie wprowadzona między innymi możliwość dokonywania transakcji bankowych i elektronicznych). 

Więcej na ten temat w Życiu Siedleckim, w piątek 21 lipca

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone