Zamknij

Policjanci przechwycili kontrabandę wartą ponad 100 tys. zł

13:04, 08.03.2018 | MZ/KPP MIŃSK MAZOWIECKI
REKLAMA
Skomentuj

Kontrola drogowa dla 43-latka z Warszawy, zatrzymanego w Kałuszynie zakończyła się zarzutami karnymi. Przewoził prawie 6 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 6 plastikowych baniek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. 

W Kałuszynie, policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford Focus. Wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy mieli informacje o podejrzanym pojeździe poddali kierującego jak i jego pojazd szczegółowemu sprawdzeniu. Podczas kontroli okazało się, że 43-letni mieszkaniec Warszawy, przewozi papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda została zabezpieczona przez policjantów, mężczyzna został przewieziony na komendę w celu złożenia wyjaśnień.
Po dokładnym sprawdzeniu przewożonego „ładunku” okazało się, że zabezpieczonych papierosów jest prawie 6 tysięcy paczek o wartości rynkowej ponad 100 tysięcy złotych. Zabezpieczony alkohol przewożony był w plastikowych butelkach o pojemności 5 litrów każda. Łącznie zabezpieczono ponad 30 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia o wartości rynkowej ponad 1500 złotych.
Mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia wyrobów bez obowiązkowych znaków akcyzy. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny został też obciążony kosztami postępowania. Zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe.

 

(MZ/KPP MIŃSK MAZOWIECKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018