Zamknij

1059 paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczonych w Kałuszynie

08:41, 30.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podczas działań prowadzonych na terenie gminy Kałuszyn, zabezpieczyli na prywatnej posesji 1059 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które mogły trafiać do sprzedaży na lokalne rynki.

Zarzut ukrywania towarów w postaci papierosów bez wymaganej akcyzy usłyszał 35-letni mieszkaniec opisywanej posesji. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci w najbliższym czasie będą planować kolejne tego typu realizacje.

Policjanci z wydziału zajmującego się między innymi zwalczaniem tzw. przestępczości akcyzowej, ustalili miejscowość i posesję w gminie Kałuszyn, której 35-letni mieszkaniec, mógł ukrywać papierosy bez polskiej akcyzy, a które to mogły być sprzedawane na rynkach i targowiskach.

Funkcjonariusze dokładnie przeszukali gospodarstwo, odnajdując w jednym z pomieszczeń worki wypełnione kartonami i paczkami papierosów, które nie posiadały, wymaganych na terenie naszego kraju, rodzimych znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 1059 paczek papierosów.

35-letni podejrzany trafił następnie na przesłuchanie, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania i ukrywania towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone