Zamknij

"Zawód policjant" tematem policyjnej lekcji

15:32, 25.10.2017 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim wysłuchali wykładu na temat zawodu policjanta. Funkcjonariuszka, która prowadziła zajęcia opowiedziała czym zajmują się policjanci i z jakiego wyposażenia korzystają podczas patrolu. Uczniowie dowiedzieli się ilu policjantów służy w mińskiej komendzie i jakie zadania realizują na co dzień.

Policjantka zwróciła też uwagę na wartości, jakimi kierują się policjanci w służbie. „Jesteśmy po to, aby pomagać i ścigać przestępców” – tłumaczyła uczniom policjantka. Policjantka z zespołu do spraw nieletnich i patologii – sierżant sztabowy Dominika Witek pojechała do Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie w jednej z klas czwartych realizowano temat lekcji związany z zawodem policjanta.

Policjantka opowiedziała uczniom o służbie funkcjonariuszy i o ryzyku, jakie związane jest ze ściganiem przestępców. „Stoimy na straży prawa” -  mówiła Dominika Witek i „pomagamy” – dodawała.

Funkcjonariuszka zademonstrowała również codzienne wyposażenie policjanta, pokazując między innymi kamizelkę odblaskową oraz kajdanki.

Uczniowie na zakończenie podziękowali policjantce, a niektórzy z nich już zapowiedzieli, że chcieliby zostać stróżami prawa.

 

KPP w Mińsku Mazowieckim

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone