Zamknij

Pijany zaatakował konkubinę. Ma się wynieść z mieszkania i…

12:55, 18.03.2017 | DN/KPP MIŃSK MAZOWIECKI
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który podczas domowej awantury groził konkubinie nożem, a do tego jak później ustalili dochodzeniowcy stosował wobec niej przemoc fizyczną oraz psychiczną. Mężczyzna usłyszał w sumie dwa zarzuty karne. 

Dzielnicowi z mińskiego rewiru pojechali zweryfikować zgłoszenie o domowej awanturze w jednym z bloków w centrum Mińska Mazowieckiego. Pijany mężczyzna miał tam grozić swojej konkubinie nożem i straszyć ją pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce.
Dzielnicowi na miejscu obezwładnili „krewkiego” konkubenta i w kajdankach wyprowadzili go do radiowozu, a następnie przewieźli do komendy. Podczas interwencji 29-letni zatrzymany znieważył policjantów, wyzywając ich słowami wulgarnymi. Zanim podejrzany trafił do celi, zbadano go alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Kiedy podejrzany przebywał w areszcie, policjanci z dochodzeniówki zajęli się zgromadzeniem materiału dowodowego. Analiza sprawy wstępnie wykazała, że 29-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną.
Ostatecznie 29-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się nad konkubiną oraz zarzut znieważenia policjantów podczas interwencji.
29-latek może teraz odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci wydania nakazu opuszczenia lokalu oraz policyjny dozór.

(DN/KPP MIŃSK MAZOWIECKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018