REKLAMA

Znęcał się nad żoną i domowymi zwierzętami

08:58, 09.01.2017 | DN/KPP MIŃSK MAZOWIECKI
REKLAMA
Skomentuj

Podczas interwencji domowej w siennickiej gminie policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, w związku z podejrzeniem znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz wydał nakaz o opuszczeniu lokalu.

Policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wezwano na teren siennickiej gminy, gdzie w jednym z domów miała miejsce awantura, podczas której przemoc wobec żony miał stosować mąż.
Policjanci przyjechali na miejsce i ustalili, że wskazany im 35-letni mężczyzna, od którego czuć było alkohol, kilkakrotnie uderzył żonę rękoma po całym ciele. Do tego doszły jeszcze wyzwiska i groźby, które kierował do żony.
35-latka zabrano do policyjnego aresztu. Zanim został osadzony w celi, zbadano go alkomatem, który wykazał, że podejrzany ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.
Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Pracując przy sprawie, dokładnie zgromadzili materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że podejrzany dopuścił się znęcania psychicznego oraz fizycznego nad żoną.
To nie był jednak jedyny występek, jaki wstępnie udowodniono podejrzanemu. 35-latek miał prawdopodobnie znęcać się nad domowymi zwierzętami, trójką psów i dwójką kotów, które szarpał, popychał i kopał.
W sumie podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne: znęcania się nad żoną i znęcania się nad zwierzętami domowymi.
Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, a przy tym nakazał mu opuszczenie lokalu, w którym do tej pory mieszkał z rodziną.
Podejrzanemu o przemoc domową  grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(DN/KPP MIŃSK MAZOWIECKI)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018