REKLAMA
11:30, 18.09.2017
Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim została wyróżniona za wzorową współpracę z klubami piłkarskim w zakresie zapewniania bezpieczeństwa podczas organizacji imprez sportowych i meczów piłkarskich, podczas konferencji zorganizowanej przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w Ząbkach.
10:47, 18.09.2017
Kryminalni z mińskiej komendy wpadli na trop 31-letniego mężczyzny, który na terenie swojej posesji ukrywał środki odurzające. Policjanci sprawdzając budynki gospodarcze, w jednym z nich odnaleźli torebkę z białym proszkiem. Jak wykazało badanie, a później ważenie, było to ponad 30 gramów amfetaminy.
1
10:42, 18.09.2017
Natychmiastowy przyjazd na miejsce policyjnej załogi, taki był właśnie odzew na zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia się grzybami i nieprzytomnej osobie, które przyjął oficer dyżurny. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego na miejscu interwencji udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i czuwali przy nieprzytomnej kobiecie do czasu przyjazdu karetki pogotowia.
10:36, 18.09.2017
Kryminalni z mińskiej komendy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, namierzyli samochodową „dziuplę” w gminie Halinów, do której trafiały prawdopodobnie samochody, kradzione na terenie województwa mazowieckiego w latach 2016-17.
13:16, 14.09.2017
Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń, Nieletnich i Patologii zakończyli sprawę kradzieży przenośnego alkomatu, który skradziono w jednym z marketów w Mińsku Mazowieckim pod koniec maja tego roku. Sprawę rozwiązano między innymi dzięki publikacjom w mediach.
13:14, 14.09.2017
Obowiązki dzielnicowego w mieście i gminie Kałuszyn powierzono sierżantowi sztabowemu Robertowi Bucholskiemu, który do tej pory realizował zadania służbowe jako referent zespołu do spraw prewencji w Posterunku Policji w Kałuszynie.
09:11, 14.09.2017
Odkąd posługę duszpasterską, w parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej, rozpoczął kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki, każdego roku - we wrześniu organizowana jest profilaktyczna akcja z udziałem policjantów drogówki, gdzie po uroczystym święceniu tornistrów, pierwszoklasiści oraz uczniowie zerówki biorą udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
09:08, 14.09.2017
Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach ujawnili podczas kontroli drogowej, że 45-letni mieszkaniec mroziańskiej gminy, kierując dostawczym mercedesem był nietrzeźwy. Podejrzany miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a poza tym złamał sądowy zakaz, który orzeczono wobec niego za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”.
12:59, 12.09.2017
Już niebawem zmieni się pora roku, wtedy właśnie ogrody działkowe i letniska pustoszeją i dopiero wiosną rozpoczynają się porządki. Teraz jeszcze trwa powakacyjne sprzątanie, lecz niedługo dobytek działkowiczów i letników pozostanie zamknięty w domkach i komórkach. To jednak okres, w którym złodzieje już rozpoczynają typowanie potencjalnych obiektów, które mogą chcieć okraść.
12:16, 09.09.2017
Zamaskowani napastnicy z bronią w Starostwie, eksplozja ładunku i ewakuacja w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki i atak terrorystów na Stację Uzdatniania Wody w Mińsku Mazowieckim, to trzy zdarzenia, które złożyły się na powiatowe ćwiczenia obronne ujęte w planach obronnych województwa mazowieckiego. Ich celem było sprawdzenie współdziałania służb w związku z wystąpieniem nagłych sytuacji kryzysowych i zweryfikowanie i ocena obowiązujących procedur skutecznego eliminowania zagrożeń i sprawnego prowadzenia działań przez każdą ze służb, w tym: zarządzanie kryzysowe, policję, wojsko, straż pożarną i służby medyczne we współpracy z samorządami oraz instytucjami. Dowódcą policyjnych akcji był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Zbigniew Pucelak. W ćwiczeniach brał też udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji młodszy inspektor Sebastian Ciastoń.
REKLAMA
09:08, 08.09.2017
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zajmują się wyjaśnieniem sprawy dotyczącej kradzieży portfela, która miała miejsce w dniu 19 sierpnia tego roku w Mińsku Mazowieckim, w jednym z marketów przy ulicy Konstytucji 3-ego Maja. Sklepowy monitoring zarejestrował wizerunek kobiety, która może mieć związek z opisywaną sprawą.
09:13, 07.09.2017
Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach realizując jeden z listów gończych wydany przez garwoliński sąd, namierzyli i zatrzymali 27-letniego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo finansowe. 27-latka odnaleziono na strychu domu, w którym mieszkała jego konkubina.
09:10, 07.09.2017
Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji policyjnych wywiadowców z wydziału prewencji, przerwano złodziejski proceder kradzieży elewacyjnych płytek z terenu budowy bloku przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim. Wywiadowcy zatrzymali w pościgu 34-letniego podejrzanego, a jego 35-letniego wspólnika pomogli im zatrzymać mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
16:50, 06.09.2017
Dzielnicowi z mińskiego rewiru aktywnie włączyli się do sprawy dotyczącej kradzieży trzech rowerów, które skradziono z garażu podziemnego w bloku mieszkalnym przy ulicy Rodziny Sażyńskich w Mińsku Mazowieckim. Niespełna dwie doby po zdarzeniu dzielnicowi ustalili i zatrzymali czterech podejrzanych i odzyskali wszystkie skradzione jednoślady.
16:39, 06.09.2017
Dzielnicowy siennickiej gminy namierzył i zatrzymał 43-letniego Sławomira B. bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o kradzież dwóch banknotów z puszki służącej charytatywnej zbiórce pieniędzy na rzecz chorego dziecka, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Siennicy.
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017