Zamknij

Uczeń rozpylił w szkole gaz pieprzowy, konieczna była ewakuacja

11:55, 18.12.2017 | INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB
REKLAMA
Skomentuj

Dramatyczny poranek w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Kilkanaście osób, które narzekały na złe samopoczucie odwieziono do szpitala.

W poniedziałek, 18 grudnia, około godziny 9:10 dyspozytor SKKP w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie, o nieprzyjemnym i drażniącym zapachu w Zespole Szkół Numer 1 w Sokołowie Podlaskim.
Na miejsce natychmiast skierowano 4 zastępy straży pożarnej oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego ze względu na to iż kilkunastu uczniów źle się poczuło. Nakazano również przed przybyciem służb ratunkowych zarządzić ewakuację szkoły. Uczniowie przeszli do sali gimnastycznej. Strażacy udzielili pomocy wszystkim poszkodowanym do czasu przyjazdu karetek. Dokonali też pomiarów na obecność niebezpiecznych gazów w budynku i przewietrzyli pomieszczenia. Powodem ewakuacji okazał się gaz pieprzowy, który został rozpylony w szkolnym budynku.
- Po wywietrzeniu pomieszczeń uczniowie powrócili ponownie na zajęcia. Kilkunastu uczniów zostało przewiezionych do szpitala z uwagi na uskarżanie się na złe samopoczucie. Część z nich została już zwolniona do domu - informuje st. sierż. Dominika Rozbicka. - Sprawca całego zajścia został ustalony, to uczeń szkoły.
Sprawca jest pełnoletni, za bezmyślność czekają go teraz poważne konsekwencje prawne.

(INFO/FOT. SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone