Radykalnie obniżają podatki. Chcą ściągnąć do siebie firmy.

22:20, 29.11.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Władze gminy Sokołów Podlaski zdecydowały, że bardzo mocno  obniżą stawki podatków od środków transportowych. W ten sposób chcą przyciągnąć do siebie przedsiębiorców, którzy posiadają duże floty samochodów ciężarowych.

Na sesji Rady Gminy Sokołów Podlaski w środę, 29 listopada, podatki na przyszły rok były wiodącym tematem. (…) Jeśli chodzi o podatki od nieruchomości, to radni część stawek utrzymali na obecnym poziomie, ale kilka najistotniejszych dla mieszkańców, czyli m.in. od gruntów i budynków mieszkalnych obniżono. Radni zgodnie poparli uchwałę w tej sprawie. Jedynie radny Edward Borzym zaznaczył, że w przyszłości należy pomyśleć też o obniżeniu podatku od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą. – Ten akurat obniżony nie został, ale mam nadzieję, że stopniowo i do tej kwestii podejdziemy. Przedsiębiorcy płacą podatki, dają pracę ludziom i musimy to dostrzegać – zaznaczył, ale projekt uchwały poparł.
W odpowiedzi na tę uwagę przewodniczący rady Paweł Sobolewski zaznaczył, że ukłonem w stronę przedsiębiorców z branży transportowej są znacząco niższe od obecnie obowiązujących stawki podatku od środków transportowych. I tak np. roczna opłata od samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 5,5 tony włącznie została obniżona z 666 zł do 240 zł, za auta powyżej 5,5 tony do 9 ton spadła z 1040 zł do 340 zł, a w przypadku pojazdów o masie powyżej 9 ton zamiast dotychczasowych 1290 zł właściciele zapłacą 440 zł. Podobne obniżki dotyczą też ciągników siodłowych i autobusów. - To nie jest przypadkowe – podkreślił Paweł Sobolewski. – Chcemy, by firmy posiadające dużą flotę samochodową zastanowiły się, czy nie przenieść do nas swoich pojazdów – zaznaczył.

Więcej szczegółów w tej sprawie w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego z 1 grudnia

 

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017