Zamknij

Połatali drogi, ale po dwóch tygodniach znów pojawiły się dziury…

20:32, 04.10.2017 | BG/FOT. BIAŁOBRZEGI GM. STERDYŃ NA FB
REKLAMA
Skomentuj

Kupiony przez powiat sokołowski recykler, czyli urządzenie do powtórnego wykorzystania asfaltu z dróg, miał obniżyć koszty remontów powiatowych tras. Taniej może i jest, ale jakość prac budzi poważne wątpliwości…

Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim kupiło w lipcu mobilny recykler z osprzętem, czyli walcem, skrapiarką do substancji bitumicznych oraz przyczepą do transportu walca i skrapiarki. Całość kosztowała ok. 100 tys. zł. 
Recykler to maszyna służąca do powtórnego podgrzania i przerobu materiału uzyskanego ze starych mas bitumicznych. Jak podkreślali przedstawiciele zarządu powiatu, wykorzystywanie odzyskanego z nawierzchni materiału pozwala na oszczędności w porównaniu do zakupu asfaltu lanego. Zaletą recyklera mobilnego jest też prosta obsługa oraz możliwość dokonywania napraw nawierzchni asfaltowych niezależnie od pory roku.

Jednak w praktyce okazało się, że tak różowo nie jest. Na ubiegłotygodniowej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego wójt Sterdyni Grażyna Sikorska skarżyła się, że na terenie jej gminy roboty z użyciem recyklera wyszły fatalnie. Już dwa tygodnie po połataniu drogi Sterdyń – Białobrzegi w miejscach, gdzie wykonano prace znów pojawiły się dziury. Mieszkańcy Białobrzeg na Facebooku ostro skrytykowali działania starostwa, nazywając je wprost fuszerką i wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Podobne spostrzeżenia miał burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak, który osobiście sprawdził, jak zostało wykonane pozimowe łatanie dziur na odcinkach powiatowych. Użyto na nich recyklera. 
- Może technologia jest nowa, niedopracowana jeszcze. Ale na dziś nie zdaje ona egzaminu. Przed sesją pojechałem na naprawiany odcinek. Rozgrzebałem butem załataną dziurę i butem ją zasypałem. I nawet specjalnie buta sobie tego nie ubrudziłem. Trzeba tę technologię poprawić, bo ludzie nas pogonią – apelował. 
Do problemu na sesji nikt z władz powiatu się nie odniósł. 

(BG/FOT. BIAŁOBRZEGI GM. STERDYŃ NA FB)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018